6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  АВТОМОБИЛИ

  Внимавајте: Доколку видите пластично шише на тркалото на вашиот автомобил може да се најдете во опасност

  Полицијата постојано ги следи криминалците кои ги крадат и ограбуваат возачите и нивни автомобили , особено како што се појавуваат нови методи во кои...

  Бритиш Американ Тобако е нов глобалeн партнер на МекЛарен

  Дел од ова партнерство се однесува на соработката на БАТ со компанијата МекЛарен Применети Технологии (McLaren Applied Technologies), првенствено во развојот на батерии, напредни...

  ФОТО: Вакви фраерски потези има само на „Џон Кенеди“ во Чаир

  Улицата „Џон Кенеди“ во Чаир е една од најпознатите, но не ја бие добар глас, па често истата се наоѓа во медиумите на црна...

  Кратки, но значајни совети: Како да возиме на замрзнати и лизгави улици?!

  Голомразиците и снежните покривки се најголемиот предизвик за возачите, но со овие кратки и значајни совети се овозможува побезбедно возење… Доаѓаме во период од годината...

  „Пежо“ продолжува да освојува награди

  Брендот „Пежо“ продолжува да освојува награди и трофеи со најновите модели во гамата. – Новиот „пежо 508“ ја доби наградата Coyote Car 2019, и – „пежо..

  (ФОТО) Audi официјално го претстави A1 Sportback

  Чекањето е завршено, Audi го претстави моделот A1 Sportback кој изгледа одлично. По тизер кампањата Audi ја претстави втората генерација на моделот A1 Sportback....

  (Видео) Летечки автомобил за кој не ви треба дозвола

  Ко-основачот на компанијата „Гугл“, Лари Пејџ, неодамна го претстави своето ново летало наречено „Флаер“. Станува збор за едносед со електричен погон, за чие управување...

  Новиот „фолксавген туарег“ – лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак

  Новиот „туарег“ ќе биде пуштен на пазарот опремен со голем број иновации дизајнирани да помогнат во минимизирање на опасните ситуации. Новиот „туарег“ е првиот...

  Совети злато вредни: Како да заштедите на гориво

  Доколку сакате да заштедите на гориво,еве неколку совети како тоа да го направите...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...