6 C
Skopje
понеделник, февруари 6, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЖИВОТ

  Овие природни рецепти на проф. Мермерски засекогаш ќе ве спасат од дископатија

  Едно од најчестите болести на мускулно-скелетниот систем е дископатија. Тоа е затоа што се јавува кога има истегнување, повреда или торзија на 'рбетот. Стиснувањето...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Удрил по лицето на Богородица и веднаш ослепел. Во неговиот последен момент таа му се појави и

  Има таква неверојатна икона на Пресвета Богородица за која многумина не знаат. Ова не е најчестата икона, но има неверојатна приказна поврзана со неа. Самата...

  Молитва која навистина помага. Се чита во најтешките моменти

  Кога се соочуваме со проблеми и препреки, се чини дека земјата изчезнува од под нашите нозе. За да си го вратиш мирот и надежта,...

  Пијте за брзо зајакнување на имунитетот: чај од куркума, ѓумбир и лук

  Д-р Кристина Гонзалес нè потсетува дека во ерата на глобални пандемии, грипови, најдобриот начин да избегнете да се заразите е да се грижите за...

  Што ако наместо кафе наутро пиеме топла вода со лимон

  Не успеавте да ослабете за лето? Ништо, има уште една интересна и корисна активност утринското кафе го заменуваме со пијалок вода + лимон. ...

  Пијте вода на празен стомак и еве што ќе ви се случи

  Во моментов Јапонија е повторно во центарот на вниманието, тие предложија нов метод на лекување, но која е неговата суштина? Тоа е наједноставното нешто...

  Неврохирург: Легнете си без телефон, гледајте во небото наутро, пиј вино…

  Сè што треба да знаете за стимулирање на вашиот мозок: Неврохирургот Влад Сиуреја кажува сè што треба да знаете за методите за стимулирање и одмор...

  Сварете 1 главица кромид со грст лушпи од ореви и запомнете го овој рецепт: Чудото на баба против кашлица и бронхитис! Еве го точниот...

  Чајот од лушпи од орев е природен лек кој е многу ефикасен и може да го консумираат дури и децата. Тоа носи фантастични резултати...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...