6 C
Skopje
понеделник, август 8, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  (ВИДЕО)Потег што МОРА да го знаете: Еве што да направите ако детето почне да се гуши во парчиња храна

  Кога детето се гуши и почнува да се гуши, вашата реакција мора да биде брза и прецизна! Секому може да му се случи кошмарно сценарио,...

  АКТУЕЛНО

  Наместо домашен притвор побарал да оди во затвор – животот со сопругата му е невозможен

  Маж осуден на домашен притвор се пријавил во полициска станица и побарал да биде ставен во затвор бидејќи животот со неговата сопруга и нејзиното...

  Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

  Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...

  Вучиќ го покажа новиот лек против коронавирусот: Србија набави 1800 американски ампули кои 95% лечат од вирусот

  Гостуваќи на РТС, српскиот претседател Александар Вучиќ зборуваше за вакцинацијата против коронавирус и најави кога ќе биде вакциниран, но спомена и нов лек наменет...

  Дали некогаш сте наздравувале со чаша ВОДА: Немате поим што посакувате нагостите и себе

  Кога сте во друштво, сигурно сте ја подигнале чашата и сте наздравиле со сите. Но, она што е многу важно, дали тогаш каков пијалок...

  (ФОТО)ОВА Е НАЈШТЕДЛИВОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ: Прават неверојатно екстремни работи, за да заштедат некој динари повеќе!

  Ова четиричлено семејство навистина ги руши сите рекорди кога е во прашање заштедата! За да заштедат некој динар повеќе, го промениле целиот свој живот....

  КАКО ја спасив СВАДБАТА НА БРАТ ми од целосна пропаст со чаша вино! Младиот човек со признание го освои интернетот! “Ти си херој…”

  Свадбата е еден од најважните денови во животот на вљубениот пар, па затоа не е невообичаено младенците и нивните семејства да ги земат предвид...

  МОЈОТ МАЖ бркаше НЕПОСТОЕЧКО КУЧЕ низ куќата: Тоа беше знак на неизлечива болест!

  Обрнете внимание на однесувањето на вашите најблиски кои се во подоцнежните години, бидејќи некои од промените може да укажуваат на присуство на сериозна болест. Сè...

  ЛЕБОТ СО 1 ЗЕЛЕНЧУК ПОМАГА НА ТЕЛОТО ДА СЕ ИСЧИСТИ ОД ТОКСИНИ: ОВА НИКОГАШ НЕ СТЕ ГО вкусиле, НЕМА ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ

  Заменете го обичниот бел леб со овој. Овој леб ќе ви помогне да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите телото од токсините. Компоненти:...

  Како навистина изгледа работа на суперјахтите на милијардери

  Повеќето од екипажот на работата гледаат како начин да заработат пари за во иднина, па затоа ги преплавуваат лудите побарувања на богатите, осаменоста и...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на еден маж после посетата на Острог: Kако овие зборови на монахот ми го променија животот преку ноќ

  Во договор со сопругата, се спремиле едно утро и тргнале накај манасирот Острог, а слушнал дека луѓето зборуваат дека кој оди кај Св. Василиј...

  Еве како и со што да го замениме зејтинот во кујната?

  На пазарот има десетици видови масти кои може да се користат за замена на сончогледовото масло доколку е потребно. Има течно растително масло од...

  Половина час чекале Брза помош на 100 метри од болница, им рекле: Мириснете го дали е пијан!

  Половина час се чекала Брзата помош да пристигне во Жена парк и да му помогне на човек кој без свест и со крваво лице...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  (ВИДЕО)ОВАА МАЧКА ЧУВСТВУВА КОГА НЕКОЈ ЌЕ УМРЕ! Она што го прави пред пациентот да го напушти домот за стари лица, го крши срцето!

  Восхитувачка е приказната за мачорот Оскар, жител на дом за стари лица во Америка. Велат дека мачките се суштества на темнината и на „оној свет“....

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Медицинската сестра напишала дека отишла во Германија за плата од 5.000 евра, купила стан и автомобил за 6 месеци.Многумина не се согласуваат со неа

  Вечната полемика е дали да одиш за леб во туѓа земја и да бараш голема заработка таму или да останеш во својата земја и...

  КОГА ОД БОГ БАРАТЕ НЕШТО: Еве што се случува тогаш!

  Кога барате нешто од Бога, запомнете дека го барате патот до она што го сакате, а не самиот резултат. Ќе мора да најдете начин да...

  (ВИДЕО)Потег што МОРА да го знаете: Еве што да направите ако детето почне да се гуши во парчиња храна

  Кога детето се гуши и почнува да се гуши, вашата реакција мора да биде брза и прецизна! Секому може да му се случи кошмарно сценарио,...

  Дали некогаш сте наздравувале со чаша ВОДА: Немате поим што посакувате нагостите и себе

  Кога сте во друштво, сигурно сте ја подигнале чашата и сте наздравиле со сите. Но, она што е многу важно, дали тогаш каков пијалок...

  (ФОТО)ОВА Е НАЈШТЕДЛИВОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ: Прават неверојатно екстремни работи, за да заштедат некој динари повеќе!

  Ова четиричлено семејство навистина ги руши сите рекорди кога е во прашање заштедата! За да заштедат некој динар повеќе, го промениле целиот свој живот....

  КАКО ја спасив СВАДБАТА НА БРАТ ми од целосна пропаст со чаша вино! Младиот човек со признание го освои интернетот! “Ти си херој…”

  Свадбата е еден од најважните денови во животот на вљубениот пар, па затоа не е невообичаено младенците и нивните семејства да ги земат предвид...

  (ВИДЕО)Нејзиниот прстен паднал во корпата на бездомникот: Кога сакала да го врати, се случило нешто неверојатно!

  Мислеше дека може да го продаде прстенот и да заработи пари за пристојно живеење, но внатрешен глас му рече дека сепак треба да го...

  (ВИДЕО)Љубоморното бебе го гледаше бакнежот на мајката и таткото: Нејзината реакција го насмеа целиот свет!

  Девојчето, како и секое бебе, е преслатко, но по едно се разликува од повеќето нејзини врсници Мама Криси и тато Мет се горди родители кои...