6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  HOT

  Варениот лимон слабее како луд

  Многу луѓе го започнуваат денот со топол пијалок, како што е кафето. Други претпочитаат нешто кул и освежувачки. Сепак и двата пијалаци предизвикуваат сериозна...

  5 причини зошто се дебелеете околу стомакот: Ако не се откажете од овие навики, заборавете на тенкиот струк!

  Многу жени се жалат дека и покрај тоа што се придржуваат до режим на здрава исхрана, диета или редовни тренинзи, никако не успеваат да...

  Се пие 1 час пред спиење, а ги гори сите масти од стомакот за неколку недели!

  Во нашите статии многупати пишуваме за важноста на природните лекови. Природни лекови се многу поефикасни од класичните и можат да излечат дури и од...

  Спектакуларнo ВИДЕO: Погледнете колку ефективно му се одмаздија на дрско паркиран возач

  Тие смислиле необичен начин да му се одмаздат на дрзок возач. Специјалниот метод е дело на жителите на градот Северодвинск – нивното видео за...

  Оваа држава ќе дели по 1.200 евра на своите граѓани, има само еден едноставен услов, да се над 18 години и

  Во последните неколку години, голем број европски земји тестираа воведување на безусловен основен приход. Најновиот пример во оваа насока дојде од Шпанија. По избувнувањето на...

  Ако имате некој од овие стари мобилни телефони, може да заработите до 200 илјади денари

  Доколку некаде во некоја фиока пронајдете стар мобилен телефон кој не го користите – Не го фрлајте! Можеби токму тој мобилен телефон спаѓа во т.н...

  Ова девојче се роди без раце, но умее прекрасно да се храни, црта и да мие садови

  Херојот на денешната историја е девојчето Василена, која се научила да ги врши домашните задачи без помош на раце. Девојчето се родило со ретка патологија,...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Овие младенци расплакаа милиони- никој не остана рамнодушен на нивната приказна па нема ни вие (ВИДЕО)

  Младенците Петра и Матија од Хрватска имаат посебна врска поради искушенијата низ кои поминувале и тешкотиите кои ги пребродиле. Матија минатата година после сообраќајка завршил...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...