6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЗАНИМЛИВОСТИ

  Стана шмекер, жените го обожаваат: Погледнете како денес изгледа момчето од Киндер чоколадцата (ФОТО)

  Неверојатна трансформација. Една од омилените слатки на сите времиња, познатото Киндер чоколадо. Но, дали сте се запрашале како детето кое се смешка на ова чоколадо,...

  Човекот кој e заборавен од смртта, сега има повеќе од 180 години!

  За такви случаи имаме читано само во Библијата - луѓе кои доживеале 100 години и многу повеќе. Денешниот херој, сепак, е многу реален и...

  Мислеа дека синчето има само температура додека не викна, мамо јас ослепев

  Наташа Дурлинг од Канада, на Фејсбук сподели фотографии од ужасот низ кој поминале таа и нејзиниот син, поради незаинтересираноста и негрижата на лекарите. ...

  JA ИМАВМЕ СИТЕ: Оваа Nokia денес може да ja продадете за 2.000 евра

  Во светот беа направени 200 милиони модели од овој мобилен, а кој знае колку се останати! Грозницата по Nokiа 1100 се уште ја тресе...

  Го гледате ли бројот на фотографијата? Само 3% од луѓето можат да го направат тоа

  Дали и вие сте едни од ретките луѓе кои што може да го видат точниот број на фотографијата? Кажете ни го вашиот одговор! Многумина од...

  Се омажила за својот свекор: Прво беше за сигурност, но потоа…

  Четириесет и шестгодишната вдовица М.М. од околината на Ниш се омажила за својот свекор (76), таткото на нејзиниот покоен маж, поради неговата пензија, но…...

  Полнат 18 години и добиваат 78.000 евра: Тинејџерите во оваа земја едвај чекаат да пораснат

  Велика Британија е земјата која на секое родено лице помеѓу 1. септември 2002. и 1. јануари 2011. година ќе им овозможи неоданочлив приход, дел...

  КОГА МИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЗЕМЕ ЖЕНА ОД ДРУГА ВЕРА, СЕ ОТКАЖАВ ОД НЕГО ! Ја запознав нашата внука вчера и се случи нешто...

  Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, само го повлече девојчето за рака Кога дознав дека мојот втор син реши да...

  Најдобриот другар ми ја уништи свадбата, сопругата плачеше со денови бидејќи тој побара…

  Вака, пред да започне корона кризата, со сопругата правевме свадба, решивме да ја овековечиме љубовта која трае повеќе од 8 години. Нормално, знаеја сите, најдобри...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...

  Разочаран се вратил од Германија: “Живееш од понеделник до петок, си доаѓаш дома и пак на работа”

  На автобуската станица во Томиславград се наоѓа споменик на гастербајтери. Тука започнува и приказната за младиот Марко Багариќ. Како и голем број негови врсници, така...