6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Актуелности

  Мајката му пеела на својот болен син во болницата: Кога ја крена главата, имаше што да види

  Majĸa мy пeeлa нa бoлниoт cин вo бoлницaтa. Πo cĸopo тpи минyти oд нejзиниoт нacтaп, Aбигejл ja ĸpeнa глaвaтa и ги видe coбpaнитe мeдицинcĸи...

  Чудото на Исус Христос ја скротува бурата: имајте вера во Бога

  Исус влезе во чамец и неговите ученици го следеа. Потоа над езерото настана бура толку силна што брановите го обземаа чамецот. А Исус спиеше. Учениците...

  Чудо за кое зборува цел свет: Неверојатна снимка од статуа на Иcyc на која тој ги отвора очите!( ВИДЕО)

  Чудо за кое зборува цел свет: Неверојатна снимка од статуа на Иcyc на која тој ги отвора очите!( ВИДЕО). Снимка на која се гледа статуа...

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  Жена тајно снимила што му прави медицинска сестра на нејзиниот татко во болница (ВИДЕО)

  Кога оди во болница, секој пациент се потпира на лекарите и на целиот медицински персонал да вложат максимални напори за подобрување на неговото здравје...

  Исповед на гинеколог: Денес е најтешкиот ден во мојот живот

  Статусот гинеколог ги трогна и ги освои корисниците на социјалните мрежи. „Денес е најтешкиот ден во мојот живот. Како лекар породив многу трудници и секогаш...

  Најсилниот природен лек на светот – рецепт стар со векови за лекување на алергија

  Доколку патите од кивање, солзење на очите, течење од нос, црвенило и отоци на слузокожата, особено пролетно време, веројатно станува збор за симптоми на...

  Ако вие или некој околу вас има срцев удар – имате точно 10 секунди да се обидете да го спасите – Погледнете како

  Добри стари совети како да си помогнете ако имате срцев удар: Повеќето луѓе немаат помош кога имаат срцев удар, а личноста чие срце чука лошо...

  45 годишна жена се заљубила во 16 годишно момче и живее со него 15 години

  Мерилин Бутриџ (60) и нејзиниот 31-годишен сопруг, Вилијам Смит од Кроули, Западен Сасекс, ја прославија 12-годишнината од бракот и 15 години заедно, објави Дејли...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...