6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  АКТУЕЛНО

  Однадвор изгледа како обична куќа, но кога ќе ја видите внатрешноста

  Оваа американска куќа може да изгледа како нормален дом однадвор, но всушност е далеку од нормалната. 53-годишната сопственичка Мишел Кардер од Мичиген го уредила накратко,...

  Предвидувањето на Баба Ванѓа за Македонија за кое долго се раскажува и зборува

  Предвидувањето на Баба Ванѓа за Македонија за кое долго се раскажува и зборува: Легендарната претскажувачка Ванѓелија Гуштерова, попозната како Баба Ванѓа во едно свое претскажување...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Работев во турски хотел со пет sездички и ќе ви кажам што се крие зад неговата претенциозна фасада

  Здраво, јас се викам Евгенија Јуксел! Работев во туристичката индустрија околу 10 години, вклучувајќи скоро 3 години во руска агенција. И, кога сопругот и...

  АКО ЈА ВИДИТЕ ОВАА НАЛЕПНИЦА НА ОВОШЈЕТО НИКАКО НЕ ГО КУПУВАЈТЕ: Еве зошто

  Додека купувате овошје веројатно ги забележувате етикетите залепени на самиот плод. Но, дали некогаш сте размислиле што тие значат?На налепниците има броеви. Тие се однесуваат...

  Водителката доживеа мозочен удар додека читаше вести: „Прво го изгубив видот“

  Водителка на вести од Оклахома доживеа мозочен удар на камерата во телевизиско студио, а нејзината емисија во живо во саботата наутро нагло беше прекината. Џули...

  БАБИЧКА ОД СКОПЈЕ: ЈАС ГИ РОДИВ, ГИ ЧУВАВ, ГИ ШКОЛУВАВ, КОГА ТРЕБАШЕ ТИЕ МЕНЕ ДА МЕ ЧУВААТ МЕ ОСТАВИЈА ВО ДОМ

  Осумдесет годишната Баба Олга од Скопје веќе 5 години живее во Дом за стари лица. Ја раскажува својата приказна како после толку годони се...

  Сите се запрашаа што бара оваа убавица со старец, а таа им одговори (фото)

  Манекенкста Ксенија Дели ниже големи успеси во светот на модата. Сепак најпозната е поради бракот со египетскиот милионер Осами Фатиј Рабаху АЛ- Шарифо. Светот дозна...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...

  Разочаран се вратил од Германија: “Живееш од понеделник до петок, си доаѓаш дома и пак на работа”

  На автобуската станица во Томиславград се наоѓа споменик на гастербајтери. Тука започнува и приказната за младиот Марко Багариќ. Како и голем број негови врсници, така...