6 C
Skopje
сабота, септември 24, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЗАБАВА

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Мајка го замолила сопругот да му купи на синот патики, а еве што купил тој (ФОТО)

  Мајка не знае дали да плаче или да се смее: Го замолила сопругот да му купи на синот патики, а еве што купил тој… Се...

  Пријавил дека бремена сопругата и ќерките се исчезнати, ги барал по ТВ: Тајната која ја криел ќе ве запрепасти сите (Фото+Видео)

  Во истрагата во американската сојузна држава Колорадо, во која учествувал и ФБИ, дошло до драматичен пресврт, кога 33-годишниот Кристофер Вот, кој пред неколку дена...

  Таксист чекал девојка 8 часа за да и го врати заборавениот паричник, таа му се заблагодари

  Во Софија, таксист ја чекал својата сопатничка пред нејзиниот дом осум часа за да и го врати паричникот што таа го заборавила во автомобилот....

  Овој тест за визија помага да се одреди вашата вистинска психолошка возраст – ако видите 1-4 лава, 4 до 6 лава

  Сигурно во животот сте запознале луѓе чии години не соодветствуваат целосно со нивниот менталитет. Понекогаш сретнуваме навидум старец кој се однесува како дете, а...

  Чудото се случи на нашиот свет! Исус Христос слезе од небото!

  Жителите на едно гратче во Аргентина биле сведоци на неверојатна случка. Тој ден времето беше облачно, но во еден момент се појави сонцето и...

  17-годишна млада мајка почина откако роди големо бебе

  Млада мајка, која се уште е тинејџерка, починала откако го родила своето бебе кое се родило многу поголемо од очекуваното, дознава News2. 17-годишната мајка,...

  Ако вашиот ангел сака да ве предупреди, тој ви испраќа 1 од овие 5 сигнали

  Нашиот ангел нè штити и води. Тој е божественото создание на светлината и љубовта да им помага на луѓето во животот. Секој човек има свои...

  Две мистериозни суштества се симнаа од небото, камера ги сними ВИДЕО

  Снимката снимена во Мексико ги интересираше љубителите на паранормалното и ги натера да размислуваат за уште една мистерија. Надзорна камера успеа да сними две...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...

  Разочаран се вратил од Германија: “Живееш од понеделник до петок, си доаѓаш дома и пак на работа”

  На автобуската станица во Томиславград се наоѓа споменик на гастербајтери. Тука започнува и приказната за младиот Марко Багариќ. Како и голем број негови врсници, така...