6 C
Skopje
вторник, август 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЗДРАВЈЕ

  Утре во 6 наутро испијте чаша вода – цел свет полуде по овој метод кој го признаа и медицинарите

  Дали пиете вода наутро, после будењето? Медицинарите од Јапонија ја признаа оваа терапија како успешна во лекувањето на хронични, тешки заболувања, но и болести на...

  Погледнете го обликот на вашиот папок за да дознаете какви болести ви се зака нуваат – многу точно

  Многу луѓе веќе знаат дека обликот на нашите прсти или нокти може да ни каже повеќе за нашето здравје отколку некои лекари. Но, што...

  (ВИДЕО)Потег што МОРА да го знаете: Еве што да направите ако детето почне да се гуши во парчиња храна

  Кога детето се гуши и почнува да се гуши, вашата реакција мора да биде брза и прецизна! Секому може да му се случи кошмарно сценарио,...

  ПРАВИМЕ ОГРОМНА ГРЕШКА – Еве зошто Млекото НИКОГАШ не треба да го чуваме ВО ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕР

  „Постои голема можност да се појават бактерии кои можат да предизвикаат стомачни проблеми. Скоро сите оставаме млеко на вратата од фрижидерот. Сепак, постои причина зошто...

  МОЈОТ МАЖ бркаше НЕПОСТОЕЧКО КУЧЕ низ куќата: Тоа беше знак на неизлечива болест!

  Обрнете внимание на однесувањето на вашите најблиски кои се во подоцнежните години, бидејќи некои од промените може да укажуваат на присуство на сериозна болест. Сè...

  ЛЕБОТ СО 1 ЗЕЛЕНЧУК ПОМАГА НА ТЕЛОТО ДА СЕ ИСЧИСТИ ОД ТОКСИНИ: ОВА НИКОГАШ НЕ СТЕ ГО вкусиле, НЕМА ДА ПРЕСТАНЕТЕ ДА ЈАДЕТЕ

  Заменете го обичниот бел леб со овој. Овој леб ќе ви помогне да ги отстраните масните наслаги и да го исчистите телото од токсините. Компоненти:...

  Рецепт од Германија кој го отстранува салото, ќе заборавите и на целулитот – испијте го пред појадок

  Ви претставуваме традиционален германски рецепт за напиток кој помага за прочистување на крвните садови! Овој еликсир ги прочистува артериите, ги регулира мастите во крвта, помага...

  Како да се отстранат вирусните брадавици на природен начин?

  Бpaдaвицитe ce бeзoпacни изpacтoци нa ĸoжaтa пpeдизвиĸaни oд xyмaн пaпилoмa виpyc (XΠB). Eвe нeĸoлĸy coвeти ĸaĸo дa ги oтcтpaнитe виpycнитe бpaдaвици нa пpиpoдeн нaчин. Πocтojaт...

  Зошто не треба да одите во тоалет ако се разбудите среде ноќ

  Повеќето од нас прават сè погрешно, а залудните обиди да заспијат само водат до несоница. Доцна во ноќта одеднаш ги отворате очите и се будите....

  ПРЕПОРАЧАНО

  Искрена исповед: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скршена

  Не се сите иселенички приказни како бајки. Понекогаш плановите за подобар живот во емиграција паќаат како кула од карти. Порталот Express.hr пренесува приказна на Хрваткиња...

  „Родив син, а подоцна мојот сопруг Бојан дозна дека е неплоден“

  Санела реши јавно да ја сподели својата приказна и покрај тоа што знае дека многумина ќе ја осудат. Жената посакувала да има дете од својот...

  Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

  Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...