6 C
Skopje
вторник, август 9, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ИНТЕРЕСНО

  7 дена по смртта на сопругата во телефон најде слики кои не ги избришала-животот му се распадна за момент

  Џон Поло ја запознал Мишел Мери во средно училиште. За време на празниците, тој постојано гледаше да биде до неа и тие брзо се...

  Божјо чудо: Бебе родено предвремено и без кожа, ги победи малите шанси за преживување

  Малиот Кејден Шеток, од Англија, се роди со само 2% кожа, доволно да го прекрие само неговото лице, при што лекарите немаа воопшто надеж...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Медицинската сестра напишала дека отишла во Германија за плата од 5.000 евра, купила стан и автомобил за 6 месеци.Многумина не се согласуваат со неа

  Вечната полемика е дали да одиш за леб во туѓа земја и да бараш голема заработка таму или да останеш во својата земја и...

  Дали некогаш сте наздравувале со чаша ВОДА: Немате поим што посакувате нагостите и себе

  Кога сте во друштво, сигурно сте ја подигнале чашата и сте наздравиле со сите. Но, она што е многу важно, дали тогаш каков пијалок...

  (ФОТО)ОВА Е НАЈШТЕДЛИВОТО СЕМЕЈСТВО НА СВЕТОТ: Прават неверојатно екстремни работи, за да заштедат некој динари повеќе!

  Ова четиричлено семејство навистина ги руши сите рекорди кога е во прашање заштедата! За да заштедат некој динар повеќе, го промениле целиот свој живот....

  КАКО ја спасив СВАДБАТА НА БРАТ ми од целосна пропаст со чаша вино! Младиот човек со признание го освои интернетот! “Ти си херој…”

  Свадбата е еден од најважните денови во животот на вљубениот пар, па затоа не е невообичаено младенците и нивните семејства да ги земат предвид...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Искрена исповед: Работам во Германија гладна сум, ненаспана и скршена

  Не се сите иселенички приказни како бајки. Понекогаш плановите за подобар живот во емиграција паќаат како кула од карти. Порталот Express.hr пренесува приказна на Хрваткиња...

  „Родив син, а подоцна мојот сопруг Бојан дозна дека е неплоден“

  Санела реши јавно да ја сподели својата приказна и покрај тоа што знае дека многумина ќе ја осудат. Жената посакувала да има дете од својот...

  Трагедија! Автомобил со македонски табли изгоре до пепел во Бугарија

  Автомобил „пежо“ со македонска регистрација во Петок рано утрината изгоре на патот Банско-Симитли откако удрил во дрво, јави БГНЕС. 65-годишниот возач не е повреден, но...