6 C
Skopje
четврток, мај 26, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  АВТОМОБИЛИ

  Треба ли подобрите гуми да се стават на предните или задните тркала: Одговорот ќе ве изненади

  Експертите велат дека доколку сте во можност препорачливо е подобри гуми да имате на задните тркала. Тоа е општо правило кое се применува без оглед...

  ВИДЕО: Потпирачот на седиштата може да ви го спаси животот – еве како

  Потпирачот на седиштата во возилата, не служи само за да ја потпреме главата, туку има и друга корисна намена за која малкумина знаат. Ако се...

  Оваа навика може да го уништи моторот на вашиот автомобил

  Навиката често да го користиме автомобилот за кратки релации може да ви го уништи моторот на автомобилот. Имено моторот кој нема да достигне доволно температура,...

  Успева секогаш – разладете го автомобилот кој седел на сонце за 10 секунди

  Со првите сончеви зраци возачите се соочуваат со вообичаениот сезонски проблем - како автомобилот да се разлади. И да имате и да немате клима во...

  Ова мора да го пробате – еве како да го разладите автомобилот за 10 секунди

  Во неверојатно високите температури, кои штотуку започнаа, автомобилите многу брзо се загреваат до пеколни температури, а кога треба да влезете внатре знае да биде...

  Секој автомобил ја има: Знаете ли што покажува стрелката покрај ознаката за гориво?

  Можно е никогаш да не сте ја забележале иако ја има на речиси сите инструмент табли на автомобилите во светот. И да знаете за неа,...

  ВИДЕО: Ако ви се испразни акомулаторот не грижете се – овој трик сигурно ќе ви помогне

  Ако вашиот акумулатор не успева да го запали автомобилот, веројатно е празен. Доколку немате време да чекате помош на патот, направете го следното. Скршете неколку...

  Внимавајте кога купувате половен автомобил – Еве како од искршени авромобили прават „нови“

  Купувањето половен автомобил може да биде купување мачка во вреќа ако не поведете стручњак кој ќе ги прегледа неговите клучни места. Зошто тоа е така...

  Знаете ли за што служи рачката на внатрешниот ретровизор во автомобилите?

  Некои возачи тоа го знаат додека другите за тоа не размислувале премногу. Како и да е, малата рачка на внатрешниот ретровизор сигурно не служи за...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Откриен можен нов симптом на Ковид-19

  Бидејќи Ковид-19 е нова болест, има малку веродостојни податоци за сите можни манифестации. Од почетокот на пандемијата, кашлицата, треската и отежнато дишење се пријавени како...

  Новиот случај во Кина ги остави научниците без зборови – во напуштен стан пронашле коронавирус, а еве како стигнал дотаму

  Во едно купатило во напуштен стан во Кина, научници пронашле коронавирус и дошле до неверојатно откритие. Стан во градот Гуангџоу во Кина кој бил дел...

  Мицкоски: Нема да поднесам оставка, додека сум жив ќе се борам против сите кои служат на Заев!

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. Како што посочи тој,...