6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Тео уште има магија во рацете (Видео)

  Србите во редовите на ЛА Клиперс, Милош Теодосиќ и Бобан Марјановиќ, беа во центарот на вниманието, во поразот на нивниот тим од Торонто Репторс 99:123.

  Марјановиќ бидејќи беше најефикасен кај ЛА Клиперс, а Теодосиќ со трите асистенции ги воодушеви Американците, покажувајќи дека сè уште има магија во неговите раце, иако ретко добива шанса од тренерот Док Риверс.

  „Милош Теодосиќ и неговата клиника на асистенции“, пишува на официјалниот „Твитер“ профил на НБА-лигата.

  Теодосиќ за 19 минути имал ефект од девет поени (3/5 тројки) и три асистенции, додека Марјановиќ за 16 минути успеал да забележи 18 поени и седум скока.

  Репторси без својот најдобар играч Каваи Ленард одиграа тимски, шестмина постигнаа двоцифрен број поени. Репторси имаат најдобар скор во НБА-лигата, 22 победи и седум порази.

  До победата над ЛА Клиперс, Репторси ги предводеше Серж Ибака со 25 поени.

  Во преостанатите два натпревари што се одиграа изминатата ноќ, Хјустон славеше над Портланд 111:103. Крис Пол го забележа 15. трипл-дабл во кариерата (11 поени, 11 скока, 10 асистенции), а најефикасен беше Џејмс Харден со 29 поени. На другата страна Демијан Лилард постигна 34 поени, а Јусуф Нуркиќ забележа 15 поени и 10 скока.

  Сан Антонио Спарс лесно се справија со Феникс Санс (111:86). Брин Форбс со 24 поени и 11 скока (5/5 тројки) и Ламаркус Олдриџ со 18 поени го предводеа тимот на Грег Поповиќ до победата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.