6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ставете молив во уста, но не го гризете – овој потег решава здравствен проблем кој мачи многу луѓе

  Не посегнувајте веднаш по лековите, постои едноставен начин да се ослободите од главоболката.

  Кога сме под стрес, често несвесно ја притискаме вилицата и крцкаме со забите. Со тоа ги растегнуваме мускулите кои ја поврзуваат вилицата со слепоочниците и со тоа предизвикуваме главоболка.

  А, наместо веднаш да посегнеме по лекови, постои и подбро решение.

  -Ставете молив помеѓу забите, но немојте да гризете – вели Фред Шефтел, лекар и директор на Центарот за главоболки во Станфорд.

  Тој објаснил дека со овој потег веднаш ќе ги опуштите мускулите на вилицата, а главоболката брзо ќе исчезне.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.