6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  6 РЕЧЕНИЦИ КОГА МАЖ И ГИ КАЖУВА НА ЖЕНАТА ВО КОЈА Е ЛУДО Вљубен: Ова се скриени сигнали дека сака врска со вас!

  6 реченици кои мажот ги кажува кога е заљубен во вас – слушајте внимателно, некои фрази се скриени сигнали за романтични чувства!

  Еден од главните знаци дека му се допаѓате на мажот е дека сака да одржува комуникација со вас – ви праќа пораки, ви се јавува, ве кани на состаноци, фокусиран е да разговара со вас во општеството, покажува интерес за вашиот живот… Рускиот психолог Олга Романив (семеен психолог) објасни дека мажите користат одредени фрази, реченици со кои се обидуваат да останат во контакт со вас и да ве освојат.

  Еве 6 жени кои користат кога има симпатија на нивна страна:

  1. „Кажи ми за себе“. – Ако вашиот партнер е искрено заинтересиран за вас, поставува многу прашања за вашиот живот, хоби, семејството, пријателите, работата, сето тоа укажува дека тоа не е само празна љубопитност, туку желба да ве запознае подобро.

  2. „Го ценам времето поминато со вас“ – Мажот на кој му се допаѓате се обидува да ви покаже колку е заинтересиран. На пример, тој вели дека го цени вашиот совет, ви благодарам за вашето друштво. И ако имало признание дека му недостасуваш на човекот, можеме слободно да кажеме дека е заљубен. Исто така, ако по состанокот каже дека имал убава вечер, можно е да сака повторно да се сретнеме.

  3. „Сакам кога се смееш“ – Заљубениот маж се обидува да каже нешто смешно. Ако успеал да ве насмее, неговиот рејтинг во вашите очи дефинитивно ќе се зголеми – сфаќајќи го ова, партнерот ќе сака да ја искористи оваа можност. Значи, ако постојано се обидува да ве насмее, тоа значи дека има чувства кон вас.

  4. „Кажи ми за себе“. – Ако вашиот партнер е искрено заинтересиран за вас, поставува многу прашања за вашиот живот, хоби, семејството, пријателите, работата, сето тоа укажува дека тоа не е само празна љубопитност, туку желба да ве запознае подобро.

  5. „Може ли да ве замолам за помош? – Заљубениот маж може да побара помош во некоја работа или совет. Ова е еден вид психолошки потег за привлекување внимание, за интерес. Вака мажот се обидува да покаже дека вашето мислење му е важно. Исто така, истиот принцип може да се примени доколку тој ви ја понуди својата помош.

  6. „Изгледате прекрасно“ – Ако мажот не се срами да ви даде комплимент, навистина му се допаѓате. Исто така, ова важи кога ви покажува колку талентирани, способни, шармантни, духовити, интелигентни…

  Слушајте ги скриените љубовни сигнали, понекогаш тие зборуваат многу повеќе од директни зборови!

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.