6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ставете шише со вода во тоалетното казанче и на генијален начин намалете ја сметката за вода

  Ако сакате да ги намалите трошоците за сметките за вода, тогаш овој трик мора да го испробате.

  Можеби ви изгледа наивно, но водата која се троши секој пат кога одеме во тоалет итоа како може да ја зголеми сметката која ќе ни стигне на крајот од месецот.

  Ако сакате значително да ја намалите сметката за вода, се што ви е потребно е пластично шише која ќе ја наполнете со вода и ќе ја ставите во казанчето.

  На овој начин шишето со својот обем ќе замени одредена количина вода која непотребно се троши.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.