6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сопственичката на ресторанот го пуштила овој бездомник да работи само еден ден, а по некое време се случило нешто неверојатно

  Во март минатата година, бездомник залутал во еден ресторан низ Америка и барал пари. Сопственичката на ресторанот го прашала зошто не работи.

  Бездомникот рекол дека сакал да има работа, но бидејќи имал многу крвични дела било невозможно некој да го вработи.

  За да опстане во животот, бездомникот Маркус бил приморан да проси и да краде. Таа одлучила да направи нешто прекрасно. Му рекла да работи тој ден.

  Сега тој работи како и секој друг работник во нејзиниот ресторан.

  kafic-2

  Маркус станал сосема поинаков човек денес со чуство на достоинство и самодоверба, само поради една шанса која му ја дала оваа неверојатна жена.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.