6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Се омажила за богатиот султан, а после два дена од свадбата му заѕвонел телефонот: „Се јавив и почна ужасот“

  Љубовната приказна на руската мисица Оксана Војеводине и некогашниот малезиски крал – султанот Мухамед Петти од Келантан веќе со месеци е во фокусот на светските таблоиди, односни нивното разделување и перипетиите кои ги следеле.

  Нивниот однос беше шокантен од самиот почеток, поради 24. години разликата во години, а и поради културолошките спротивности.

  Но, се траеше кратко, после само неколку месеци нивната врска пукна, а Мухамед отиде толку далеку што тврди дека синот Леон кои го добиле во бракот не е негов. Оваа 27-годишна убавица сега одлучи да проговори за се, па изнесе бројни одвратни детали за нивниот однос.

  Меѓу другото се присети и на непријатното искуство само два дека после венчавката – тогаш на султанот му заѕвонел телефонот, а на екранот пишувало Боб.

  „Бев сигурна дека станува збор за еден од неговите пријатели кои сакаат да му честитаат склопување на брак. Се јавив и слушнав хистерична жена која почна да вика на мене и да тврди дека таа е негова сопруга, а не јас.

  Викаше на мене и ме праша како се осмелувам да се јавам на неговиот телефон“, раскажа Оксана, додавајќи дека тоа наводно била жена од Чешка која се претставила како Дијана Петра. Откако Мухамед се вратил од купатилот, го земал телефонот и заминал да разговара во друга просторија.

  „Ми рече дека тоа е неговата поранешна сопруга која не знаела дека сме се венчале. Освен тоа, рече дека постојат некои нерешени работи меѓу нив, а една од нив е подебла на имот“, вели убавата Русинка, истакнувајќи дека жената го контактирала и нејзиниот татко на кој исто така му тврдела дека е во брак со милијардерот уште од 2010 година.

  Истата таа Дијана Петра наводно непрестано испраќа заканувачки пораки до Оксана и нејзините пријатели, во кои тврди дека ќе ја отруе, дека животот на малиот Леон е во опасност.

  Инаку, Мухамед морал да абдицира токму поради Оксана, односно поради деталите од нејзиното минато.Имено, оваа Русинка имала секс пред очите на јавноста – во базен, за време на учеството во едно реално шоу, а тоа кралот го чинело и титула, поради строгите муслимански правила.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.