6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  (ВИДЕО) Рафал на Стеф Кари, ГС пред одбрана на титулата

  Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс една победа ги дели од одбрана на титулата во НБА лигата. Вориорс водат со 3-1 во финалната серија против Кливленд, откако на теренот на противникот славеа во четвртиот меч со 108-97.

  https://www.youtube.com/watch?v=IvPV5xOAwCw

  Стефон Кари, како вистински лидер, ја презеде одговорноста за поразот на неговиот тим во третиот меч, во четвртиот натпревар одговори со 38 поени и шест асистенции. Кари од поле погоди 11 од 25-те обиди (7/13 за три).

  Покрај Кари уште тројца играчи на актуелниот шампион уште тројца постигнаа двоцифрен број на поени: Клеј Томпсон 25, Херисон Барнс 14, Андре Игудала, додека Дрејмон Грин забележа девет поени,12скокови и четири асистенции.

  Голден Стејт одигра добра одбрана во второто полувреме, прими 42, а постигна 58 поени што беше клучно за конечниот победник.

  Кливленд го предводеше Кајри Ирвинг со 34 поени, додека една асистенција му недостигаше на Леброн Џејмс за трипл дабл: 25 поени, 13 скокови, девет асистенции.

  Петтиот меч од серијата ќе се одигра во ноќта помеѓу понеделник и вторник, а домаќин ќе биде Голден Стејт.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.