6 C
Skopje
четврток, декември 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Трогателно писмо на момче до Свети Никола: Еве што побара од него!

  За разлика од многу мали деца кои барале нови играчки, ова момче го замолило да не му ги исполнува желбите, туку да ги реши...

  СТЈУРДЕСАТА ЈА ОТКРИ НАЈ ВАЛКАНАТА ТАЈНА ВО АВИОНОТ: Ова е погадно од тоалетот, а пред очи е на сите!

  Џејн Хокс работела како стјуардеса долги години , а неодамна открила дека некои работи не се чистат меѓу летовите, па се ужасно валкани, а...

  КОЛКУ ПОДОЦНА СЕ ПОЈАВУВААТ СИМПТОМИТЕ НА ТРУЕЊЕТО, ТОЛКУ Е ПООПАСНО: Јадливите печурки исто така можат да ви наштетат, а еве што може да ве...

  Баба од Шабац е обвинета дека предизвикала труење со печурки кај десет лица, а еве како да препознаете опасна состојба, кои симптоми се појавуваат...

  НЕВЕСТА СМИСЛИЛА ПЕКОЛНА ОДМАЗДА ЗА СВЕКРВАТА И СВЕКОРОТ: НЕМА ДА ЗАБОРАВАТ ШТО ИМ НАПРАВИ

  Невеста тврди дека нејзиниот свекор и свекрва намерно се обиделе да го блокираат нејзиното унапредување на работа за да ја принудат да ги слуша...

  (ФОТО) СИТЕ КУЌИ ВО ЈУГОСЛАВИЈА ГО ИМАА ОВА! Децата немаат поим што е овој уред, а возрасните не забораваат: Кошмарот на моето детство!

  Секое домаќинство во поранешна Југославија мораше да има еден предмет кој во изминатите неколку дена предизвика голема збунетост на социјалната мрежа Твитер. ...

  (ФОТО)ВИДЕЛА ЦРНИ ТОЧКИ НИЗ КУЌАТА И СЕ ШОКИРАШЕ КОГА ОТКРИЛА ШТО Е ТОА: Ова може да му се случи на секого, ПОГЛЕДНЕТЕ

  А кога другите членови на групата ја известиле за што најверојатно се работи, таа останала изненадена. Една жена која забележала мали...

  (ВИДЕО)СНИМКА ШТО ГО РАСПЛАКА ИНТЕРНЕТОТ: Погледнете што прави грижлив татко пред болница за својот БОЛЕН СИН!

  Вирално стана емотивно видео од татко кој танцува пред болницата во која неговиот син се лекува од леукемија. Видеото е објавено...

  СЕ ЗАПОЧНА КОГА ЕДЕН ДЕН МИ СЕ ПОЈАВИ СВЕТА ПЕТКА: На оваа жена, еден повик засекогаш и го промени односот кон ЖИВОТОТ!

  Писателката Љиљана Хабјановиќ Ѓуровиќ е една од омилените писателки на бившите ЈУ простори, родена во Крушевац во 1953 година, а чија кариера ја одбележаа...

  Пронајден ГРОБОТ НА СВЕТИ НИКОЛА: Со векови бил потопен, шверцери украле погрешни коски!?

  Се упативме до остатоците од првата црква и подот по кој чекореше Свети Никола, истакна истражувачот Осман Еравсар. Гробницата на Свети...

  Бил во кома 12 години – Погледнете што и рекол на мајка си кога се разбудил!

  Приказната за животот на Мартин Писториус го обиколи целиот свет.Тој бил весело, среќно и здраво момче, но се се сменило еден ден кога се...

  Ставете во веце школката една лажица од смеса која сами ќе ја направите – купатилото ќе мириса 7 дена

  Чистењето на бањата е доста непријатна работа, бидејќи не само што бара трпение и физичка сила, туку понекогаш сте принудени да користите силни хемиски...

  Не може полесно од ова: Трик за чистење фуги во купатило или во кујна

  Евтин и брз совет за упорните нечисти површини помеѓу плочките. Никој не сака да ги гледа валканите фуги во својот дом, но тоа не...