6 C
Skopje
четврток, август 18, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ЗАБАВА

  Им влегов во око на соседите. Го врзав сапунот во снопови во градината. Побрз резултат немав видено

  Производите за заштита на растенијата не се секогаш безбедни како што би сакале - и кој би сакал нивната долгоочекувана жетва да биде полна...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  Крстова Гора: Легендата вели дека дел од крстот на кој е распнат Исус се наоѓа таму, тече света вода, многу луѓе оздравеле

  Областа Крстова Гора се наоѓа на Родопите. Една легенда вели дека некаде има скриен дел од крстот на кој бил распнат Исус Христос! Но,...

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  Девојче му напишала писмо на починатиот татко: По 6 години и одговорил од задгробниот живот

  Зои Хемсинг имала само три години кога нејзиниот татко починал. И покрај неговата кревка возраст, детето не го заборава својот родител. Секоја година девојката...

  Купил стан од само 17 метри квадратни и сите се прашувале како ќе живее таму, но само погледнете како изгледа од внатре!

  Еден од предизвиците за вселување во мал дом е малиот простор за вашите работи. И ако чистењето малку помага, има моменти кога едноставно не можеме...

  Како да го отстраните мирисот од кујнскиот мијалник без грам хемикалии

  Ситуацијата е болно позната: целото семејство се враќа дома по летниот одмор, а станот има одвратен мирис на канализација. Кујната, бањата, па дури и...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Лекарите ме уверуваа дека ќеркичката ми има само грип: После една морничава ноќ конечно ја дознавме вистинската дијагноза и застрашувачка е

  Некаде околу четири наутро имав ужасно чувство во стомакот дека нешто не е како што треба. Нашата ќеркичка која е стара две недели никако...

  ИСПОВЕД на Љубинка: Свекорот ме предупреди, но животот ми стана пекол откако свекрвата го направи

  Со Марко бевме во врска 10 години. Одсекогаш мајка му Невенка била против нашата врска, но никогаш не очекував што ќе ме снајде кога...

  На гости ни дојдоа колегата на маж ми и неговата сопруга – ова не го очекував

  Мојот сопруг на вечера го покани својот колега, неговата сопруга и нивните деца. Уште при влегувањето, неговата сопруга ме пофали дека добро мирисам и...