6 C
Skopje
четврток, август 18, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  АКТУЕЛНО

  До каков заклучок дојдов откако поминав 6 дена со жена од ромско потекло во болница во истото одделение

  Моето трето раѓање беше со царски рез. Ме однесоа во одделението, а неколку часа подоцна донесе уште една жена. Тогаш не сфатив дека е...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Наместо домашен притвор побарал да оди во затвор – животот со сопругата му е невозможен

  Маж осуден на домашен притвор се пријавил во полициска станица и побарал да биде ставен во затвор бидејќи животот со неговата сопруга и нејзиното...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Авионот доцнел 45 минути, една жена сликала и објавила што се случило

  Откако приказната беше објавена на Фејсбук, таа беше споделена преку 15.000 пати. Во секој момент, 14.000 патнички авиони летаат на небото. Иако бројот на...

  Иван три месеци ја водеше својата колешка во тајна соба на работа: Секретарката ги откри…

  Иван ја одведе својата колешка во тајна соба на работа три месеци: Секретарката ги откри, па вака им возврати. Мислеа дека никој нема да...

  ВИДЕО: Моментот кога гром удира во автомобил во движење

  Кога гром удира во дрво, најчесто се појавува пожар, а истото може да се случи и во куќа и во други градби. Од друга...

  Посвоија девојка од сиропиталиште: 10 години подоцна им откри тајна! (ВИДЕО)

  Двојка од Кентаки, Луси и Ѓелин Лампинки, со љубов посвоија четири сирачиња од Кина пред 6 години. Една од нив беше Обри, која се...

  Е вака се штеди: За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

  Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Лекарите ме уверуваа дека ќеркичката ми има само грип: После една морничава ноќ конечно ја дознавме вистинската дијагноза и застрашувачка е

  Некаде околу четири наутро имав ужасно чувство во стомакот дека нешто не е како што треба. Нашата ќеркичка која е стара две недели никако...

  ИСПОВЕД на Љубинка: Свекорот ме предупреди, но животот ми стана пекол откако свекрвата го направи

  Со Марко бевме во врска 10 години. Одсекогаш мајка му Невенка била против нашата врска, но никогаш не очекував што ќе ме снајде кога...

  На гости ни дојдоа колегата на маж ми и неговата сопруга – ова не го очекував

  Мојот сопруг на вечера го покани својот колега, неговата сопруга и нивните деца. Уште при влегувањето, неговата сопруга ме пофали дека добро мирисам и...