6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ИНТЕРЕСНО

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Што се случува по смртта – сведоштво на девојка која се вратила од мртвите ќе ве остави без текст

  Ако некогаш сте се прашувале каков е задгробниот живот, ова е совршена прилика да дознаете! Во моментот на смртта, некоја чудна енергија ја носи...

  Мозокот и бил мртов, па ја држеле 123 дена во живот и ја породиле – еве како изгледаат децата

  Ана Виториа имала 1,4 килограми, а нејзиниот брат Асаф 1,3 килограми кога се родиле. Нивната здравствена состојба одговарала на деца кои се прерано родени. Френклин...

  Го прашале најбогатиот човек на светот што би направил со 100 денари -ова е неговиот одговор

  Бил Гејтс кој е еден од најбогатите луѓе на планетата, но и еден од водечките светски филантропи, поминал доста време работејќи и помагајќи им...

  По десет момчиња по ред, оваа мајка конечно доби слатко мало девојче!

  Момчињата се гордост на нивната мајка, но да се биде единствена девојка во куќата може да биде вистинска борба. Мајка од Велика Британија конечно...

  Докторот му кажал да донесе примерок од неговата столица – кога видел што има во шишенцето…

  Многу добро знаеме дека хуморот е лек за многу работи, па потребно е во поголемиот дел од времето да бидеме насмеани и среќни. Мора да...

  За 3 години жена успеала да заштеди пари за нов стан – нејзиниот едноставен трик стана вирален на интернет

  Шери Хауви ги воодушевила сите со својот начин на штедење пари, а на истиот може да штедат сите оние кои што имаат доволно пари...

  Поучна приказна: Ќе ви одземе една минута да ја прочитате но ќе ви го промени животот!

  Ќе ви треба само една минута за да ја прочитате приказната, но се надеваме дека ќе ви го промени начинот на размислување. Дваjца мажи озбилно...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Свекрва ми ги однесе чизмите на гробишта – ќе ви се слоши кога ќе ја дознаете причината

  Се врати Миле од работа па му раскажав што се случи. И нему не му се веруваше. Сепак, мајка му е… Од првиот ден ме...