6 C
Skopje
четврток, јуни 1, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  РЕЦЕПТИ

  Варам тегла кисело млеко во тенџере и добивам прекрасно ароматично сирење – рецепт од читател

  Здраво на сите, денес на многу лесен начин ќе ви откријам како со години правам свежо и вкусно сирење. Во тегли ставам кисело млеко,...

  Се подготвува за само 10 минути. Рецептот комшиката го донесе од Турција, цело маало ги прави

  Лебчиња со путер и сусам се највкусните што некогаш ќе ги јадете. Откако ќе ги пробате, ќе ги направите само со овој рецепт. Потребни производи: гриз...

  Вакви палачинки не се јаделе – 1 составка менува сè и води до завист

  Ах овие палачинки умирам за нив уште од мала. Штом слушнам дека некој ќе го направи за појадок, прво нарачувам. Но, со години не можев...

  Истурам малку кока-кола во брашното го ставате во рерната, вкусен кекс мек како памук

  Нутритивна вредност: 500 kcal Овој вид кекс е еден од најмеките и највоздушестите. Пробајте го рецептот на Асена, кој сигурно ќе ве воодушеви со својот резултат....

  Откако го знам ова, повеќе не купувам мезе од продавница – само месото го истурам во вотка или коњак, чекам 3 дена и готово

  Вкусното месо кое не бара посебни трошоци и кулинарски вештини е откритие за секоја домаќинка. Ни стана толку вообичаено да се пржи, пече и готви...

  Од 2 литри млеко правам 1 кг домашно сирење: без квасец и лимонтус, се јаде после 4 часа!

  Дали сте пробале домашно сирење? Неговиот благ и не толку солен вкус многумина го сакаат. Во однос на структурата и квалитетите, многу потсетува на...

  Цел живот правам пити, но научив и нешто: заменете го киселото со свежо и никогаш нема да погледнете друг!

  Сигурно секоја домаќинка ќе си рече - што е полесно од пита? Ред кори, ред фил и толку! Но, излегува дека правењето вкусна и...

  Какви компири испеков синоќа, се убивме да јадеме, не можам а да не ви го кажам овој божествен рецепт

  Да ми кажевте пред неколку недели дека јадењето со компири не може да ве изненади, туку едноставно да ве освои, сигурно немаше да верувате....

  Трик со кој посното лепче за Бадник ќе го направите вкусно и меко како памук

  Апсолутно сме сигурни дека рецептот што ќе го споделиме со вас ќе најде место во тефтерчето на секоја домаќинка. Крајниот резултат е неверојатен. Питата...

  ПРЕПОРАЧАНО

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...