6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Што треба да се направи со бадниковото дрвце после Божиќ – не треба никако да се фрла на бетон, покрај контејнер

  Божиќ е еден од најголемите верски празници, а традицијата е полна со убави обичаи до кои многу верници се придржуваат. Меѓутоа, кога Боижиќ ќе...

  Ова е единствениот град во Југославија во кој зачекор Хитлер – Еве како бил пречекан

  Југословенската држава имала долга традиција на антифашистичкото движење и борба против Хитлер и нацистите. Затоа оваа епизода од историјата најчесто поминувала незабележана и ретко се...

  ВИДЕО: Ученик го поправи Путин на час по историја – погледнете ја неговата реакција

  Ученик во основно училиште го поправи Путин на час по историја во врска со тоа каде се борел Петар Велики, а заради тоа беше...

  Тажно куче седело во засолниште 2 години додека ненадејно го видел својот сопственик (видео)

  Тажно куче седеше во засолниште 2 години додека ненадејно не го почувствува познатиот мирис на неговиот сопственик. Кога Пакита беше донесена во засолниште за кучиња...

  На мојот син му беше поставена дијагноза, но се преборивме со молитви

  Слава на нашиот Господ Исус Христос! На мојот син му беше дијагностициран аутизам на 2 и пол години, а потоа го однесов во градинка...

  Најсуровото бебе порасна: Како изгледа денес девојчето која стана интернет сензација?

  На денот кога се роди Изабела Пертера де Хесус, таа веднаш стана вирална сензација. Без воопшто да го сакаше! Додека лекарите работеа напорно за...

  Молитва која навистина помага. Се чита во најтешките моменти

  Кога се соочуваме со проблеми и препреки, се чини дека земјата изчезнува од под нашите нозе. За да си го вратиш мирот и надежта,...

  Пијте за брзо зајакнување на имунитетот: чај од куркума, ѓумбир и лук

  Д-р Кристина Гонзалес нè потсетува дека во ерата на глобални пандемии, грипови, најдобриот начин да избегнете да се заразите е да се грижите за...

  Што ако наместо кафе наутро пиеме топла вода со лимон

  Не успеавте да ослабете за лето? Ништо, има уште една интересна и корисна активност утринското кафе го заменуваме со пијалок вода + лимон. ...

  ПРЕПОРАЧАНО

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку. Еден млад човек прашал друг млад човек: “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква...

  Таа беше закопана речиси жива. Ова е најголемата трагедија во животот на Путин

  Набргу по Втората светска војна, еден војник добил дозвола да се врати дома. Штом стигнал на улицата во близина на неговиот дом, видел паркиран...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Удрил по лицето на Богородица и веднаш ослепел. Во неговиот последен момент таа му се појави и

  Има таква неверојатна икона на Пресвета Богородица за која многумина не знаат. Ова не е најчестата икона, но има неверојатна приказна поврзана со неа. Самата...

  Молитва која навистина помага. Се чита во најтешките моменти

  Кога се соочуваме со проблеми и препреки, се чини дека земјата изчезнува од под нашите нозе. За да си го вратиш мирот и надежта,...

  Тажно куче седело во засолниште 2 години додека ненадејно го видел својот сопственик (видео)

  Тажно куче седеше во засолниште 2 години додека ненадејно не го почувствува познатиот мирис на неговиот сопственик. Кога Пакита беше донесена во засолниште за кучиња...

  На мојот син му беше поставена дијагноза, но се преборивме со молитви

  Слава на нашиот Господ Исус Христос! На мојот син му беше дијагностициран аутизам на 2 и пол години, а потоа го однесов во градинка...

  Најсуровото бебе порасна: Како изгледа денес девојчето која стана интернет сензација?

  На денот кога се роди Изабела Пертера де Хесус, таа веднаш стана вирална сензација. Без воопшто да го сакаше! Додека лекарите работеа напорно за...

  Пијте за брзо зајакнување на имунитетот: чај од куркума, ѓумбир и лук

  Д-р Кристина Гонзалес нè потсетува дека во ерата на глобални пандемии, грипови, најдобриот начин да избегнете да се заразите е да се грижите за...

  Што ако наместо кафе наутро пиеме топла вода со лимон

  Не успеавте да ослабете за лето? Ништо, има уште една интересна и корисна активност утринското кафе го заменуваме со пијалок вода + лимон. ...

  Пијте вода на празен стомак и еве што ќе ви се случи

  Во моментов Јапонија е повторно во центарот на вниманието, тие предложија нов метод на лекување, но која е неговата суштина? Тоа е наједноставното нешто...