6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  ЗДРАВЈЕ

  УБАВИНА

  ЉУБОВ И СЕКС

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Поучна приказна: Ќе ви одземе една минута да ја прочитате но ќе ви го промени животот!

  Ќе ви треба само една минута за да ја прочитате приказната, но се надеваме дека ќе ви го промени начинот на размислување. Дваjца мажи озбилно...

  Не ги игнорирајте знаците кои телото ви ги испраќа: Опасни сигнали кои велат дека нешто не е во ред со црниот дроб

  Црниот дроб е еден од најголемите органи, одговорен за метаболичките функции во организмот – а тоа е користење на нутријатите во исханата за телото,...

  Тамара се сожали на просјакот пред пекарницата и му купи појадок: По 4 дена и се промени животот

  Животот пишува драми, за некои со среќен крај, а за други со тажен крај. Она што го доживеа Тамара Нортон (25) од New Jersy,...

  Жената сине мора да биде пред мајката! Таа ќе ти роди деца: Писмо до сите свекрви

  Сакаш да даваш совети што никој не ги побарал од тебе. Секогаш ги знаеш работите најдобро! И ти имаш родено дете. Сега остави ме...

  Прва снаа во селото по четири децении: Поголемо чудо од освојување на лото, а младоженецот Горан во неверување

  Тој не се надеваше дека ќе се ожени. Во областа Куршумлија , седум села се целосно изгаснати во последните неколку години, а во повеќето од...

  Испраќал пари на фатална Украинка, кога требале да се сретнат на аеродромот следувал шокот на неговиот живот

  Кога Британецот Колин Ор (40) преку веб-страница за запознавање ја запозна Украинката Олга Марченко, тој помислил дека тоа е љубовта на неговиот живот. Тој и...

  Мудрости од монасите од Света Гора: Ако успеете да разберете зошто сте родени, ќе разберете сè друго!

  Вековна мудрост во комбинација со животното искуство за многу генерации од Монасите на Атос. Ви носиме 25 мудрости од монасите од Света Гора: -Брат останува брат, дури...

  ГАБИЧНА ИНФЕКЦИЈА: Овој лек ми го кажа гинеколог, не ме чинеше ни пет пари, ама ми го реши проблемот

  Кандида е квасна габа која во мала количина ја имаме сите во нашето тело. Нејзино природно живеалиште е нашата уста и цревата. Нејзина задача...

  ЗАДОЛЖИТЕЛНО СТАВЕТЕ ГО ОВОЈ ПРЕДМЕТ ВО СПАЛНАТА СОБА и избркајте ја лошата среќа и лошите соништа! Се верува дека навистина помага

  Сигурно сте виделе прекрасен украсен предмет плетен или конец со пердуви во продавниците и чаршиите. Тоа е ловец на соништата , но не е...

  БЕЗ ЦИГАРИ, СЕМАФОРИ И КРИМИНАЛ Ова е единствената земја во светот која има МИНИСТЕРСТВО ЗА СРЕЌА

  Кралството Бутан е будистичка монархија која се смета за една од најсреќните земји во светот. Зборуваме за земја во која само кралот има презиме,...

  ДОКТОР ПЕРИШИЌ ОТКРИ ШТО ДА ПРАВИТЕ КОГА ВАШЕТО ДЕТЕ НЕ ЈАДЕ: Овие зачини ќе го подобрат неговиот апетит, но и здравјето

  Доктор Перишиќ откри изненадувачки работи за зачините кои можете да им ги дадете на децата и на тој начин да им го подобрите апетитот...

  (ВИДЕО) Старицата дошла на каса да плати намирници, немала поим што ќе се случи со неа

  89-годишна жена дошла на каса за да си ги плати намирниците, не знаејќи што ќе се случи со неа и кој ќе и дојде...