6 C
Skopje
среда, февруари 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Чоколадно волшебство за секунди. Уникатен и лесен десерт со јогурт

  cok

  Потребни производи:

  • 250-300 мл природен јогурт со висока масленост или грчки јогурт
  • 100 грама чоколадо (50-70% какао)
  • 50 милилитри млеко
  • шеќер по желба

  Начин на приготвување:

  Се топи чоколадото со свежото млеко на пареа, додадете шеќер по вкус, ако преферирате.
  Истурете го топлото чоколадо во јогуртот (додавајте по малку) и мешајте темелно додека да добиете хомогена смеса.

  Десертот е подготвен. Распоредете го во чашки или во други соодветни чинии и послужете со чаени колачиња.

  Добар апетит!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.