6 C
Skopje
петок, јуни 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Цел му е да има 50 деца: Иван живее со 3 жени, а кога ќе го налутат, тој им го ускратува ова

  Русинот Иван Сукхов живее во полигамна заедница со 3 жени. Наталија му е законска сопруга, а другите две жени тој исто ги третира како свои сопруги, но законот не ги третира така.

  Сите заедно живеат во рускиот град Владимир, пишува британскиот весник Мирор. Тие со него, како што вели Иван, доброволно се согласиле на живот во полигамна врска. Со Наталија живеел 11 години пред да се одлучи на ова.

  -На почетокот бев против тоа, не можев да замислам таква ситуација. Но, потоа се предомислив, бидејќи тој навистина сакаше да има големо семејство – рекла Наталија која работи како медицинска сестра во локална болница.

  Иван е татко на 9 деца, а десетото е на пат. Шест деца родила Наталија, а мајка на другите деца е втората партнерка Ана, Неговата трета партнерка Медина неодамна влегла во семејстото и тоа против своето семејство и вера.

  -Го видов на телевизија и се заљубив во него. Одлучив да бидам со него без оглед на тоа што моите родители се противеа – вели Медина. Живеат во стан со 3 спални соби, но Иван планира селидба во голема куќа во предградие. Имено, тој сака да има вкупно 50 деца.

  Секој ноќ повикува по една партнерка да ја помине вечерта со него, главно по ред. Меѓутоа ако некоја од нив направи нешто што ќе го налути, тој ги казнува така што не ги вика да преноќат кај него.

  -Ако некоја жена ме налути или направи нешто лошо, не ја викам кај себе цел месец – вели Иван кој бара уште жени, кои по можност, мора да бидат „високи, слаби и нежни“.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.