6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ХОРОСКОП 19 ДЕКЕМВРИ (ВТОРНИК)

  Прочитајте го вашиот дневен хороскоп и дознајте што ве очекува денес…

  Овен (21.03-20.04)

  Мали ви се изгледите да ја остварите желбата да заминете со саканата личност, но сепак ќе уживате во незадолжителните дружења, со старите пријатели кои долго време не сте ги виделе. Тоа ќе придонесе за попуштање на вашата внатрешна напнатост, па и на партнерот ќе му приуштите прекрасни моменти. Сето тоа ќе биде пропратено со стабилизација на материјалните прилики во семејството. Здравје: одлично.

  Бик (21.04 – 21.05)

  Надворешните збиднувања особено оние деловните ќе ви ја разнишаат емотивната рамнотежа и ќе ве доведат во ситуација во која ќе ви биде многу тешко да го пронајдете вистинскиот пат. Во ситуацијата ,,или,, ,,или,, највероватно ќе го прифатите ризикот, а со тоа можете да прекинете некои многу пријатни работи. Во љубовта просечна ситација -слободните ќе бидат многу храбри и склони кон драстични решенија.

  Близнаци (21.05 – 22.06)

  Иако концентарацијата ќе ви биде нешто послаба и ќе бидете склони кон задоцнувања, недоразбирања сепак нема причина да не ја насочите вашата енергија таму каде ќе ви даде најповеќе. Можете да почнете со изучувате некој странски јазик, спорт, информатика, уметност и да го развивате вашето хоби или талент. Ќе ве привлекува новото и непознатото и ќе барате возбудувања и нови искуства. Здравје: просечно.

  Рак (22.06 – 22.07)

  Ве очекуваат некои новини во вашато работење – дали ви се допаѓаат и дали ќе ги прифатите нема да зависи многу од вас. Постои можност од недоразбирања и судири со соработниците и претпоставените. Ако раководите со некој туѓ имот, решавате порез или имате пристап до некои тајни скриени инфорамции – морате да бидете внимателни. Здравје: чуствително грижете се повеќе за себе и вашето здравје.

  Лав (23.07 – 22.08)

  Зачувајте го вашиот талент за драма во приватните односи. Во работата внесувајте што помалку емоции и колку некои луѓе да ви се допаѓале или не. Денеска ќе бидете посебно напнати и затоа ќе морате добро да размислете пред да ја треснете вратата или кажете нешто што може да ви направи големи проблеми. Ќе бидете наклонети кон јавни престапи. Здраствената состојба ви е многу добра.

  Девица (23.08 – 22.09)

  Се повеќе ќе ве опкружуваат професионалните проблеми повеќе со тоа што промените се многу важни за организирање на работата и животот. Некои можеби ќе размислуваат за промена на работата или пак за работење со нешто додатно. Ќе донесувате нагли и импуулсивни одлуки и воошто не е лесно да се работи со вас. Покажете поголема толеранција спрема вашите соработници. Здравје: ви треба повеќе одмор.

  Вага (23.09 – 22.10)

  Денешниот ден ви носи многу изненадувања и возбудувања. Ќе имате многу поволни можности, а од вас зависи колку ќе знаете да ги искористите. Енергијата ви е на одлижно ниво и повеќето ќе ја искористите за да движење и дружење. Љубовниот живот ви е добро аспектиран. Здраствената состојба ви е релативно добра само што можни се проблеми со главата, вратот или забите.

  Скорпија (23.10-21.11)

  Денеска ќе морате да се воздржите од револуционерни промени и расправии со соработниците и надлежиние ограни, бидејќи би можело да се најдете во многу непријатна и неблагодарна положба. На неправилностит и провокациите на работното место сепак е добро да одговорите, а не да го носите насобраниот гнев во вашиот дом. Ќе се чуствуате незадоволни од другите и несигурни во себе.

  Стрелец (22.11 – 21.12)

  Ќе бидете многу популарни и приметени од секого. Ќе се најдете во една голема фрекфенција на средби, промени на планови и сето тоа ќе ве прави пренапнати но со својата енергичност ќе успеете да ја надокнадите концентрацијата и понекој погрешно изговорен збор. Воздржете се од непотребни изјави. Односите со семејството се многу важни. Здравје: солидно икао е можен психички замор и нервоза. Внимавајте како возите.

  Јарец (22.12 – 20.01)

  Ќе постапувате помалку непромислено и неспретно. Чувајте се од нечија љубомора и злоба. . Ќе ве побараат да излезете со друштво на некоја забава, а можеби и на некое предавање или семиниар. Секако дека е добро да го прифатите, но внимавајте од провокации. Попладнето ќе ве обземи романтичнио расположение и нема да имате желба да одете да бучни места ќе ви одговара интимна атмосфера. Здравје: стабилно.

  Водолија (21.01 – 19.02)

  Доста важен ден за деловни потези во кои сте во состјба да ја изненадите вашата оклолина. На момент особено топли и друштвени на момент агресивни и борбени ќе бидете способни да превземете иницијатива и со нагли потези да ја промените ситуацијата. Помошта на моќните пријатели ќе ја зацврсти вашата положба. Обидете се самите да си поставите свои правила и да се движите по своите патишта. Здравје: одлично.

  Риби (20.02 – 20.03)

  Финансиската ситуација ве прави несигурни и доколку немате посебни проблеми ќе ве плаши и самата помисла за нив. Вашата положба е приличнио чуствителна, па ве советруваме да се повлечите во позадина и да го почекате вашиот момент. Ќе почустввуате проблеми во комуникациите, а учениците и студентите во учењето. Здравје: нестабилно и постои можност од нагло влошување на вашата здраствена положба. Посетете го вашиот лекар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.