6 C
Skopje
вторник, јануари 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  Хамилтон најбрз и најсреќен во азербејџанскиот хаос (ВИДЕО)

  Четирикратниот светски шампион Луис Хамилтон е победник на хаотичната Формула 1 трка покрај Каспиското Езеро во Баку, во трка со многу инциденти, пресврти и експлозија на гума на колегата на Хамилтон, Валтери Ботас, по што Британецот ја наследи победата на два круга пред крајот и сега е лидер во генерален пласман!

  Победата, иако во хаотични услови, е фантастичен пресврт за Хамилтон, кој во првите три трки од сезоната беше победен прво двапати од Себастијан Фетел во Ферари, а потоа и од Даниел Рикјардо во Ред бул.

  Хамилтон на крајот лесно стигна до победа пред Кими Раиконен, хаосот пред него го искористи Серхио Перез со подиум за Форс Индија, додека Фетел мораше да се задоволи со четвртото место.

  Ова значи дека Хамилтон има 70 поени по четири трки, Фетел е втор со 66, а Раиконен на третото место со 48 поени, само осум повеќе од Ботас.

  „Многу емоционална трка. Валтери ја заслужи победата, но и Себастијан, кој заврши одлична работа. Јас имав многу среќа денеска, така што е малку чудно по ваква трка да сум на првото место на подиумот“, признава Хамилтон.

  Во поени уште беа и Карлос Саинс Јуниор (Рено), Шарл Леклер (Заубер), Фернандо Алонсо (Мекларен), Ленс Строл (Вилијамс), Штофел Фандорне (Мекларен) и Брендон Хартли (Торо росо).

  Најмногу од сите треба да жалат во тимот на Ред бул, каде што поради погрешна проценка се судрија Рикјардо и Макс Ферстапен во финишот на трката, дозволувајќи му на Ботас да избие пред Себастијан Фетел и да го обезбеди првото место.

  До ситуацијата дојде откако Ферстапен по влегувањето во боксот излезе пред колегата, и иако 20-годишниот Холанѓанец доби прекар „лудиот Макс“ овојпат вината беше на страната на неговиот поискусен австралиски колега. Стјуардите решија оценката да ја дадат по крајот на трката.

  Фетел потоа направи еден хаотичен обид да го помине Финецот, кој не му успеа, и по погрешната проценка, на крајот заврши и зад колегата Раиконен.

  До инцидентот на возачите на Ред бул, Фетел беше на пат до заслужена победа, пред среќата да му го сврти грбот и сега дури да заостанува четири поени зад Англичанецот.

  Потоа следуваше и „катастрофата“ на Ботас, кој навистина може да жали за победата која веќе ја имаше в раце и секако ќе повлече многу прашања околу безбедноста на гумите на „Пирели“.

  Latest Posts

  Моќна молитва до Бога кога работите не одат добро во вашиот живот

  Една позната поговорка вели дека најтемното време доаѓа непосредно пред зори. Со такво мото е многу полесно да се живее, но карактерот на секој...

  Девојче го покажа својот брат на фотографија од детството. Ќе се шокирате кога ќе погледнете

  Корисничка на веб-страницата Редит средувала стари работи и пронашла фотографија од детството на нејзиниот брат која буквално ги исплашила луѓето. Но, тие се плашеа...

  Кое животно прво го видовте? Тестот кој ќе ве види како рентген

  Честопати, кога од човек се бара накратко да се опише себеси и да ги наведе доминантните карактерни црти, тој паѓа во ступор. Што можете...

  10 симптоми кои предупредуваат за високо ниво на шеќер во крвта

  Во денешно време, многу е важно да знаете за нивото на шеќер во крвта, бидејќи тоа се манифестира со одредени симптоми кои ви помагаат...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.