6 C
Skopje
вторник, септември 26, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Не е тоа што мислевте – знаете ли за што точно служат двете дупчиња на патиките?

  Стартките се патики кои се многу згодни и лесни, а совршено стојат и на машки и на женски и на деца и на повозрасни.

  Иако нивните две дупчиња кои ги имаат од страна сите мислат дека служат за вентилација, намената им е поинаква.

  Доколку не сте знаеле, двете странични дупчиња на патиките служат за низ нив да ги протнете врвците и така патиката поубаво да легне на стопалото.

  Исто така и металниот отварач на лименките има дупче кое служи за во него да ја ставите цевката и така да не ви се мрда и да не ви се истура сокот при пиењето.

  Исто така, ако некогаш сте се запрашале зошто на капачињата на газираните сокови има пластичен дел, одговорот е дека тој таму стои бидејќи во спротивно сокот ќе се изветрее пред да го купите.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.