6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Најпопуларните цигари во поранешна Југославија биле обратно пакувани, а причината е оригинална

  Најпродаваните цигари во поранешна Југославија беа „Филтер 57“ во меко пакување.

  Но интересно за овие цигари е тоа што тие се свртени обратно.

  Цигарите намерно ги пакувале од обратна страна бидејќи оваа цигара била најпопуларна меѓу работниците, идејата била работниците кои биле со ваклани раце од работа, филтерот да не го допираат со раце.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.