6 C
Skopje
сабота, декември 9, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таксист почина во сообраќајна несреќа на патот Градско-Прилеп, сопатничките хоспитализирани

  Триесет и петгодишен маж од Скопје почина во сообраќајна несреќа на магистралниот пат Градско-Прилеп.

  Мажот, управувајќи такси-возило, се судрил со товарно моторно возило „волво“ со приколка, со велешки регистарски таблички. Во таксито се превезувале и две жени од Битола, кои добиле повреди, а во моментот се наоѓаат на комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

  Возачот на товарното возило и неговиот сопатник не се повредени и со нив веднаш разговарал надлежен јавен обвинител.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.