6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Стоилов: Мојата земја е Република Македонија

  Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов на прес-конференција по натпреварот со Веспрем имаше и патриотски момент, го коригираше водителот и го кажа својот став за името.

  Водителот на прес-конференцијата по финалниот натпревар го најави Вардар како „шампионот од Северна Македонија“. На ова реагираше Стојанче Стоилов.

  „Сакам да потенцирам дека мојата земја е Република Македонија“, рече капитенот на Вардар.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.