6 C
Skopje
недела, април 2, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  СОФИЈА: Крадци украле автомобил на Срби, кои останале шокирани од реакцијата на бугарската полиција

  По лошо ќе се сеќаваат на посетата на Софија минатата недела Немања (36 години) и Снежана (30 години) Милошевиќ, откако на паркинг пред “Џамбо” сред бел ден за само 3 минути им бил украдено возилото Kia Sportage.

  Семејството од Ниш веднаш пријавило во полиција, но воопшто немале надеж за враќање на автомобилот.

  Немања тргнал во неделата со неговата сопруга за Софија, од каде требало да купат за неговата мајка цитостатик коj се користи за хемотерапија, кој е поевтин во Бугарија. На враќање, тие одлучиле да одат во продавница за играчки пред која што го паркирале нивниот автомобил, пишува српски Вечерње новости.

  Кога само по неколку минути се вратиле кај својот автомобил, тие виделе дека го нема.

  “Ме смири  тоа што сè се случи многу брзо и знаев дека нема повеќе од пет литри во резервоарот – изјави Немања. “Се надевав дека полицијата ќе може лесно да ги фати крадците. Но, она што не го очекував е Бугарите да реагираат бавно. Тие пристигнаа “само“ по половина час, и едвај успеавме да ги измолиме и убедиме да испратат патрола за да го проверат случајот. ”

  Според зборовите на Снежана и Немања полицајците не ги ни прашале за каков автомобил станува збор, ниту кои се броевите на табличките. Им рекле дека треба да одат во полициската станица и таму да ги пополнат податоците за автомобилот.

  “Тогаш ми стана јасно дека повеќе нема да го видам мојот автомобил”, изјавил човекот од Ниш.

  Во администрацијата поминаа часови. Околу полноќ тие првин не прашаа за моделот на автомобилот, но не можеа веднаш да го објават за потрага, бидејќи нивниот шеф не бил во станицата. Дури на третиот ден полицијата го пријавила случајот во Интерпол, вели Немања.

  “Апсолутно никој во полициската станица онаа вечер не го интересираше каде ќе ја поминеме ноќта, ниту дека станува збор за една бремена жена, вели Немања. “Дури и чаша вода не и дадоа, ниту стол да седне. За среќа носевме со себе картички и имавме малку пари, за да платиме за ноќевање, инаку веројатно ќе останевме на улица “, објаснува мажот.

  Ситуацијата на Снежана и Немања дополнително се искомпликувала поради тоа што нивните пасоши им останале во автомобилот и двајцата не можеле да ја напуштат Бугарија.

  “Моравме да почекаме за да ни направат патни листови. Амбасадата ни помогна да го сториме тоа за 24 часа. Зедоа предвид дека жена ми е бремена, дека дома имаме мало дете, инаку се чека по една недела и во тоа време не може да се напушти земјата “, вели Немања.

  Latest Posts

  Сокот од киселите краставички не го фрлајте во мијалникот, бидејќи е многу корисен за овие 5 работи

  Дури и ако сте најголем љубител на кисели краставички, пиењето чаша од солениот сок може да ви изгледа чудно. Но, размислете двапати пред да...

  13-годишно девојче забременило и раскажало за кошмарот потоа, апелирајќи до родителите

  Тинејџерка која забременила на 13 години, зборувала за кошмарот низ кој поминала кога ја дознала веста. Меди Ламберт од Форт Ворт, Тексас, ја раскажа својата...

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.