6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Салах во Ливерпул за рекордна сума

  Фудбалскиот клуб Ливерпул постигна договор со Рома околу трансферот на крилниот напаѓач Мохамед Салах.

  Англиските медиуми пренесоа дека трансферот е „тежок“ 39 милиони фунти (44,2 милиони евра) и дека Салах неделно ќе заработува 90 илјади фунти (102 милиони евра).

  Трансферот на египетскиот репрезентативец е најголемиот во историјата на Ливерпул. Претходниот клупски рекорд беше оној на Енди Керол, кој во 2011 година од Њукасл беше донесен за 35 милиони фунти.

  Салах треба само да ги мине лекарските прегледи, а потоа да потпише петгодишен договор.

  Египетскиот репрезентативец минатата сезона во дресот на Рома имаше учинок од 19 голови и 13 аситенции.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.