6 C
Skopje
петок, март 31, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Пронашле 2.246 мртви бебиња во домот на гинеколог откако тој починал

  Семејството на починат гинеколог пронашло 2.246 зачувани фетуси во неговиот дом во Илиноис. Ова го соопшти локалната канцеларија на шерифот на округот Вил, САД.

  Д-р Улрих Клопфер, кој е и поранешен шеф на гинеколошка клиника во соседната држава Индијана, почина на 3 септември.

  Девет дена подоцна, адвокат на семејството се јавил во Институтот за судски науки за да пријави што е пронајдено во домот на починатиот и да побара помош.

  Полицајците на лице место конфискувале повеќе од 2.000 тела.

  Во 2016 година, гинекологот ја загуби лиценцата откако беше обвинет дека не пријавил абортус што го направил на 13-годишно девојче. Манипулацијата ја извршил и самиот, без да обезбеди дополнителен персонал, потсетува Би-Би-Си.

  За време на судењето, лекарот рече дека за 43 години пракса, тој никогаш не изгубил ниту еден пациент.
  „Жените забременуваат, мажите не. Мораме да ги почитуваме одлуките на жените, за кои веруваат дека е најдобриот пат за нивниот живот“, рече тогаш тој.

  Докторот, кој си го одзеде животот на 74-годишна возраст, регионалниот магазин The Journal Gazette го опиша како „веројатно највредниот „специјалист“ за абортус во историјата на Индијана.

  Се вели дека тој извршил десетици илјади абортуси во различни окрузи во текот на неколку децении. Службеник со овластување, кој на крајот му ја одзеде лиценцата во 2016 година, го опиша како „професионално неспособен“ и лекар кој немал каква било медицинска проценка.

  Во својата пракса, д-р Клопфер користел до неодамна методи на абортус од 70-тите и 80-тите години.

  Локалната полиција покрена истрага.Засега нема докази дека во замокот биле направени медицински интервенции.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.