6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Почнува 15-то Европско првенство во фудбал

  На стадион „Сен Дени“ во Париз, со натпреварот помеѓу Франција и Романија, во петок, ќе биде отворено 15-то Европско првенство. Домаќин на првенството, на кое титулата ќе ја брани селекцијата на Шпанија, е Франција, која во 1984 и 200 година била континетален првак.

  fudbal

  Европското првенство кое ќе започне на 10.јуни е прво на кое ќе учествуваат 24 држави, а специфично е и „лајт мотивот“ кој се провлекува во последните шест месеци, односно терористичките закани од страна ИСИС.

  Поради опасноста од тероризам, за рекорден број на редари и припадници на француските безбедосни сили ќе се грижат за безбедноста.

  Франција е прв фаворит на ЕП, не дека е домаќин туку поради составот кој го има Дидие Дешам. Погба, Гризман и Паје кој одигра неверојатна сезона за Вест Хем се предводници на оваа француска генерација.

  Свои сметки имаат и Шпанија односно Германија, а како фаворити од сенка се издвојуваат Белгија, Англија и Хрватска, можеби и Португалија со кристијано Роналдо, за кого ЕУРО 2016 е веројатно последното големо натпреварување на кое ќе се обиде да направи некој забележителен резултат со националниот тим.

  Шпанија со изменет тим во односн на Мундијалот во Бразил ќе тргне во одбрана на титулата. Шпенците имаат респектиблен состав, но самодовербата им е разнишата по шокантниот пораз од Грузија, во пријателски меч.

  Гераманија, со проверени сили ќе се обиде на светската да ја придодаде и европската титула.

  Белгија е селекција составена од врвни фудбалери, вистински ѕвезди, а се чини дека најслаба алка е селекторот Вилмотс, кој со оглед на потенцијалот кој го поседува често игра премногу дефанзивно.

  Англија има интересен состав, со неколку млади и талентирани фудбалери, а главната сила ја има во нападот, каде се двајцата најдобри стрлци во Премиерлигата Кејн и Варди.

  Хрватите, во Франција на СП во 1998 година го постигнаа својот најголем успех, а актуелниот состав им дава надеж дека на ова ЕП можат да стигнат до самата завршница.

  Група А: Франција, Швајцарија, Романија, Албанија

  Група Б: Англија, Русија, Словачка, Велс

  Група Ц: Германија, Полска, Украина, Северна Ирска

  Група Д: Шпанија, Хрватска, Турција, Чешка

  Група Е: Италија, Белгија, Шведска, Република Ирска

  Група Ф: Португалија, Австрија, Унгарија, Исланд.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.