6 C
Skopje
вторник, мај 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  Поучна приказна: Во туѓ дом СЛЕП ВЛЕЗИ, а НЕМ излези!

  Уривањето на домот не доаѓа од далеку.

  Еден млад човек прашал друг млад човек:
  “Каде работиш?” Тој му рекол: „Во таква и таква компанија“. Колку ви дава шефот месечно?
  Тој рече: „15.000 денари“. Тој му одговара: „Само 15.000 денари?.

  Како да преживеете со таа сума? Тој работодавач не го заслужува вашиот труд! Младиот човек ја мразел работата и барал зголемување на платата, но работодавецот одбил и останал без работа.

  Работеше… а сега е невработен. Една жена прашала друга жена кога се породила:

  „Што ти даде сопругот за породување?
  Таа и рекла: „Ништо не ми даде…“! Таа одговори со прашање: „Дали е тоа нормално, немаш ли вредност со него?
  Ја фрлила „бомбата“ меѓу нив и си заминала.

  Напладне мажот дошол во куќата и ја затекнал лута, па се расправале, разговарале, па се степале и тој се развел од неа. Кога започна проблемот?
  Се започна кога една жена постави прашање!

  Таткото, кој беше весел, го прашаа зошто неговиот син не ве посетува почесто? Како знаеш дека неговите околности не го дозволуваат тоа?
  Вознемирување на срцето на таткото на таков начин што отуѓувањето ќе започне по задоволството. А всушност тоа го кажува сатаната на неговиот јазик.

  „Неважни“ прашања кои често имаат погубни последици во нашите животи. Зошто не го купи?

  Зошто го немаш тоа? Како се справувате со овој живот или со оваа личност? Зошто вашиот сопруг/сопруга е секогаш сериозен и не се смее? Како си дозволуваш и сл.

  Можеме да прашаме од незнаење, или од љубопитност или „загриженост“ за нечија состојба, но не знаеме што би можеле да предизвикаат овие прашања кај личноста која ги слуша.

  Содржина и порака на приказната: „Не биди од оние луѓе кои прават хаос“. Совет: Слеп човек влегува во туѓи домови и остава нем. Не ги уништувајте животите на другите луѓе.

  Дали се согласувате со ОВИЕ СОВЕТИ ПИШЕТЕ НИ ВО КОМЕНТАР!

  Latest Posts

  Дај си на душата што сака, оти ќе дојде време кога ништо нема да сака, вели 105-годишната баба Калина

  Баба Калина е уникатна појава во животот на општина Свиштов, бидејќи на земјата е веќе 105 години, пишува „Борба“. Стогодишната е родена во 1910...

  Не знаев дека кромидот лекува толку многу болести: Подобро од апчиња

  Кромидот лечи многу болести подобро од таблетите Зошто секој пат одиме во аптека, иако можеме да одиме во кујна? Верувале или не, со векови луѓето...

  Едноставно, но многу ефикасно: Кажете им збогум на темните кругови околу очите и подмладете се за најмалку 10 години

  Работа, грижа за домаќинството, стрес, секојдневни проблеми - ова е само дел од нашиот бурен работен ден. Овој брутален ритам често доведува до недостаток на...

  Мајка на пет деца не може да плати за намирници во продавница, гласот зад себе вели: Сметката ви е веќе платена

  Сиромашна мајка на пет деца добива пријатно изненадување кога остануваат без пари во самопослуга, а непознат човек влегува да и помогне. Ивана и нејзиниот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.