6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Полски хулигани убиле 19-годишен фудбалер

  Јавноста во Полска е во шок по убиството на 19-годишниот фудбалер на Катовице, Доминик Косшовски.

  polsa_fudbaler_ubien

  Несреќниот фудбалер бил убиен во близина на железничката станица, а од полицијата соопштиле дека убијците се хулигани на ривалскиот клуб Сласк од Вроцлав.

  Косшовски починал од повредите в болница. Тој два пати бил прободен во градниот кош.

  Полицијата веќе привела четири лица на возраст од 19 и 20 години кои ги поврзува со убиството.

  Приведен е и таткото на починатиот фудбалер, кој исто така бил повреден и кој е осомничен за учество во тепачка, која за неговиот син завршила трагично.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.