6 C
Skopje
понеделник, декември 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Откриени детали за новиот телефон од средната класа на „Самсунг“

  За новиот телефон од средната класа на корејскиот производител, „галакси ј8“, како основа ќе послужи моделот „галакси A6+“, па може да се каже дека ќе претставува поевтина верзија од него. Продажбата на овој уред во Индија започнува по цена од 240 евра.

  Во едноделното куќиште направено од поликарбонат е вграден 6-инчен супер амолед- екран со резолуија од 720p+. Телефонот располага со процесор Snapdragon 450, напојуван од батерија од 3.500 mAh.

  Системот со две задни камери се состои од главен сензор од 16 MP, со отвор на блендата f/1,7 и втор сензор од 5 MP со отвор на блендата f/1,9. Предната селфи-камера има сензор од 16 MP и сопствен блиц.

  Што се однесува до меморијата, ќе постои само една верзија, со 4 GB RAM и 64 GB простор за складирање. Телефонот доаѓа со оперативен систем Android 8,0 Oreo. Продажбата на „галакси ј8“ ќе почне во јули годинава.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.