6 C
Skopje
сабота, јуни 25, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  Откриена главната причина за катастрофата во Бергамо: Третина од градот кој има 120.000 жители се упати во Милано

  Натпреварот помеѓу Аталанта и Валенсија од осминафиналето во Лигата на шампионите кој се играше во Милано и кој Аталанта го доби со 4:1 изгледа е главната причина за катастрофата со коронавирусот во Бергамо.

  Аталанта победи со 4:1, а потоа на гости пред празни трибини во Валенсија славеше со 3:4 и го потврди пласманот помеѓу најдобрите осум. Тој прв натпревар кој се играше во Милано го крена Бергамо на нозе и во Милано дојдоа повеќе од 40.000 фанови да навиваат за Аталанта.

  Третина од градот Бергамо кој има 120.000 жители се упати во Милано, а многумина од нив за жал во Бергамо се вратиле со коронавируост. Во Бергамо сега владее хаос и сликите со камионите како ги изнесуваат мртвите тела од градот го потресоа светот. Во последните 24 часа од овој град починале 93 лица.

  Италијанскиот епидемиолог Франческо Ле Фоче го посочи споменатиот натпревар како главна причина за ова што му се случува на Бергамо.

  „Има повеќе причини за катастрофата, но една од најголемите е натпреварот во Милано. Од тој натпревар помина еден месец и термините се поклопуваат. Тој натпревар донесе колективна еуфорија голем број жители на Бергамо беа во Милано и вирусот многу брзо се рашири. Имаше големо славје гушкање, викање…Луѓето не беа свесни што прават, но никој не сакаше да го пропушти тој историски натпревар. Луѓе со температура одеа во Милано, од денешна преспектива изгледа како лудост што тој натпревар се одигра со публика, меѓутоа тогаш никој не беше свесен за опасноста која се заканува и која сега е реалност“, изјави Ле Фоче.

  Latest Posts

  Сакав да ја изненадам и отидов непоканета кај мојата ќерка на гости но зажалив неверојатно многу“

  Ја воспитав Полина сосема сама. Кога Поли беше мала, не можев да му овозможам сè на моето девојче, како што добиваат децата на богатите...

  ‘Се омажив со вујко ми, имаме три деца, тоа тука е легално’: Јавноста ШОКИРАНА од овој пар, иако бракот им е совршен!

  Тие се во брак и имаат три деца Брачниот пар со своите три деца живее во Германија и на прв поглед изгледа како и секој...

  Доколку немате бели полумесеци на ноктите, веднаш посетете лекар

  Белите полумесеци на ноктите се нарекуваат лунула. Тие претставуваат важен дел од нашето тело, се многу осетливи, а некои експерти велат дека нивната големина...

  Најлековитата вода во Македонија: На само 15 километри од Кичево

  Станува збор за Свињиште. Планинско село кое се наоѓа на само 15 километри од Кичево, веднаш покрај патот за Демир Хисар. Природата му дарила две...

  АКТУЕЛНО

  Стигнала до 228 кг, И ДАВАЛЕ ГОДИНА ДЕНА ЖИВОТ, сега има 82 кг, се за борба ДА ИМА ДЕТЕ

  Сара Придис (35) од Англија е жена на која и било кажано дека ако не стори нешто итно во врска со својата тежина, нема...

  Инспиративно: Ова е приказна за чистачка која ќе ве потсети дека сите сме подеднакво вредни

  За време на мојот втор месец како медицинска сестра, професорот ни даде ненајавен тест. Бев примерен студент и лесно одговарав на прашања додека не...

  Сите ми велат дека имам РОГОВИ од сопругата па решив да ја проверам дали е вистина…

  Изневерата за некои луѓе можеби звучи примамливо и возбудливо, но на крајот таа секогаш ги урива темелите на врската и нанесува голема болка. Многу се...

  Исповед на една мајка со дете болно од Аутизам: Зошто Марио не зборува, зошто лелека така …?

  Скопјанката Весна е мајка на две деца, таа раксажува за своето второ дете на кое му е дијагностициран аутизам.Само до пред три години не...

  Се вработив во Германија како доктор и за прв пат почувствував како изгледа нормален живот

  Д-р Немања Јоловиќ (37) ја напушти Србија во 2014 година и замина во Германија за да работи. Пред тоа, тој безуспешно се обидуваше скоро...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.