6 C
Skopje
среда, јуни 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  Нов допинг скандал, вмешани сестрите Вилијамс?

  Светската анти-допинг агенција на сестрите Вилијамс, Серена и Венус, им дозволила да користат недозволени суспстанци, откри во вторникот хакерската група Fancy Bear. Како што се наведува понатаму, на допинг тестот паднала и гимнастичарката Симона Билс, но успеала да ја избегне дисквалификацијата.

  serena_venus_vilijams

  Хакерската група Fancy Bear, објави дека на Серена Вилијамс и било дозволено да користи забранети супстанци какви што се оксикодон, хидропорфон, преднизон и метилпреднизолон во 2010, 2014 и 2015 година.

  Нејзината постара сестра Венус, наводно, употребувала преднизон, преднизолон и тријамцинолон во периодот од 2010 до 2013 година.

  Документите кои ги објавува хакерската група не откриваат какви дијагнози имале спортистите на кои Светската анти-допинг агенција (WADA) им дозволила да ги употребуваат споменатите супстанци.

  Симона Билс, која неодамна на Олимписките игри во Рио де Жанеиро, освои четири златни медали, била позитивна на допинг тест направен минатиот месец, но не била дисквалификувана од ОИ. Исто така на Билс во 2013 и 2014 година и било дозволено да користи недозволени супстанци.

  WADA во ноември минатата година објави извештај во кои ги обвини руските спортисти за системски допинг со помош на државата. Поради тоа на руските атлетичари им беше забрането да учествуваат на Олимписките игри, додека целиот руски тим е суспендиран од Параолимписките игри.

  За потсетување, Меѓународната тениска федерација, во јуни, ја суспендира Марија Шарапова, бидејќи во јануари на допинг тест било утврдено дека ја користела забранетата супстанца мелдониум.

  Latest Posts

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Ме повика дечкото на сестра ми, и ми кажа тајна која сите дома ја криеја од мене со години

  Една девојка ја сподели својата неверојатна животна приказна на социјалните мрежи. Имено, на 16-годишна возраст, Керол открила дека нејзината мајка и тато биле всушност баба...

  Исповед на маж од Скопје: Во велешки манастир ја видов Богородица во живo

  Бев на 12-годишна возраст кога во живо ја видов Мајката Божја. Тоа се случи во трпезаријата на манастирот „Света Богородица“ во Согле, каде што...

  АКТУЕЛНО

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.