6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Новите iPhone XS, XS Max излегуваа вечерва – што да очекуваат фановите?

  Септември не е само време за првиот учебен ден, враќање од одмори и прилагодување обратно кон секојдневните обврски. Тој е и месецот во кој вообичаено се одржува годишниот настан на Apple во Купертино, Калифорнија.

  Како по традиција смартфоните на овој гигнат привлекуваат најголемо влијание и лубопитност кај пошироката јавност. Овој септември се очекува да бидат претставени 3 нови модели.

  Претходната година Тим Кук и Apple го прекина редоследот во имињата на новите модели. По iPhone 7 следеше iPhone 8 и iPhone X , при што за вториот според компанијата симболот Х е десет. Ако озборувања се точни, новите модели истотака нема да го содржат бројот 9 во своето име.

  Нај-големиот и со највисока цена модел се претпоставува да го носи името XS – тој се очекува да биде директниот наследник на iPhone X. Сепак ова име е парадоксално, бидејќи на повеќето места, XS означува “extra small”.

  iPhone XS Max ќе биде со по-голем дисплеј, можеби до 6,5 инчи.

  Третиот модел се смета дека ќе виде со прилагоден цена за средната класа, кој се очекува да биде наследник на iPhone SE.

  Телефоните ќе бидат со нов USB-C порт за полнење на батеријата, но 3D Touch технологијата, која беше употребата за прв пат кај iPhone SE, нема да биде вклучена. Вградениот сензор за отпечаток на прстото истота постои голема веројатност да биде исклучен за сметка на лицевото препознавање. Но сеуште не е познато, што ќе ја замени оваа технологија кога станува збор за онлајн плаќањето, кое досега беше овозможено и олеснето благодарение токму на отпечаток од прст.

  Од компанијата се очекува да го реши и проблемот од се почестите багови на оперативниот систем iOS. Се очекува новиот оперативен систем да се реши од багот кој ја блокираше работата на телефон поради употреба на фајл кои содржи само еден хероглиф.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.