6 C
Skopje
сабота, март 25, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  Мекгрегор се предаде на полицијата, го очекуваат сериозни обвинувања (Видео од инцидентот)

  Конор Мекгрегор се предаде на полицијата во Њујорк по нападот на автобусот во кој се превезуваа УФЦ борачите, објавија американските медиуми.

  Ирецот беше „фатен“ на снимка како заедно со неговите другари фрла со работи кон автобусот во Бруклин во четвртокот навечер, по што еден човек беше повреден. 29-годишниот Ирец потоа избега од местото на инцидентот, и сега го очекуваат обвинувања за напад.

   

  Портпаролот на полицијата во Њујорк, Џорџ Цуровакас за веб-сајтот „ММА џанки“ објави дека Мекгрегор се наоѓа во притвор додека трае истрагата откако самиот се пријавил во 78. полициски оддел во Бруклин.

  Мекгрегор пристигна во Њујорк пред УФЦ 223 шоуто во сабота навечер, каде што ќе се одлучува носителот на титулата во лесна категорија која му беше одземена поради неактивност во меч меѓу Хабиб Нурмагомедов и Макс Холовеј.

  Кога го забележа Нурмагомедов во автобусот, тој фрли ограда кон автобусот, а потоа и луѓето од неговата придружба го направија истото, повредувајќи го борачот во лесна категорија Мајкл Киеза, кој треба да се бори со Ентони Петис во сабота, добивајќи исеченица на главата од стаклото.

  Последен меч на Мекгрегор беше во ноември 2016 година, кога го нокаутираше Еди Алварез за титулата во лесна категорија, и тогаш стана првиот УФЦ борач со две титули во исто време. Но, Ирецот прво ја загуби титулата во перо категорија откако реши да влезе во боксерскиот ринг со Флојд Мејведер Јуниор, во меч во кој загуби во 10. рунда. Во последно време се шпекулираше за неговиот кам-бек во октагонот за можен втор мега-дуел со Мејведер.

  Latest Posts

  Секоја жена над 40 ќе биде благодарна: 2 лажици кафе на кремот и заборавате на брчките

  Намалете ги брчките дома со маска од 2 состојки. Заборавете на скапите креми. Клучот за убава кожа која изгледа млада и цврста и по 40-тата...

  Семејно куче го жртвувало својот живот за да спаси бебе од запален дом

  Многу често слушаме за приказни во кои кучињата ги жртвуваат своите животи во име на животите на своите најблиски. Поло е само еден од...

  Девојка се омажи за бездомник, тој го зема микрофонот и и се обраќа со зборовите

  Јасмин отсекогаш била девојка со љубезно срце. Но, кога му пришла на бездомник кој живее на улица во близина на нејзината куќа за да...

  Цел живот го гледаш овој цвет, а не се ни сомневаш што лекува! Ќе се воодушевите

  Здравецот е убава, исклучително ароматична и многу корисна билка. Кога ги подготвувате вашите домашни компоти од сливи или вишни, ставете по 1 лист здравец,...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.