6 C
Skopje
вторник, јули 5, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  Медицинска сестра со денови била настината, па решила да се тестира: Починала дома, чекајќи ги резултатите

  Медициска сестра Наташа От (39) од Њу Орлеанс починала чекајќи резултати од тестот за коронавирусот.

  Првите симптоми ги почуствувала на 10 март. Имала благо покачена температура, па му испратила порака на своето момче Џош Андерсон дека не се чувствува добро. На Наташа и кажале дека е во низок ризик од Ковид- 19, па таа одлучила да не се тестира.

  „Пропушти шанса да се тестира поради некој друг кој би морал“ рекол Џош.

  Сепак до 16 март симптоми биле се уште присутни, таа решила да се тестира. Според наводите на Џош таа чувствувала „нешто на плуќата“, но и покрај се му се придружила да го прошетаат кучето надвор, но во петокот навечер Џош го пронашол безживотното тело на Наташа на подот во кујната.

  Резултатите од тестирањето се уште не пристигнале, пишува порталот „Нола.цом“.

  Во емотивното писмо на Џош објавено на фејсбук, тој наведува дека разговарал со Наташа неколку часа пред да почине.

  „Ми напиша ‘Добро утро, те сакам’, а за мој срам јас и одговорив “Утро сонце, како се чувствуваш’. Многу ми е жал што не и одговорив “ те сакам и јас тебе’“ наведува тој додавајќи дека загубата е огромна.

  „ Да видиш жена која беше така полна со живот, да лежи на подот мртва, беше ужасно!“рекол Џош за „Мирор„.

  Причината за смртта се уште не е позната, нема информации од обдукцјата, но медицински лица тврдат дека таа починала од Ковид- 19.

  Нејзиното момче порачува дека овој случај треба да биде „будење“ за сите оние кои не веруваат дека Ковид- 19 е смртоносен.

  „Можеше да се тестира порано, но имаа само пет теста и не сакаше да потроши еден“ вели тој.

  Истакнал дека пред само неколку недели верувал дека млади и здрави луѓе како него и Наташа не може да се разболат.

  Вели дека симптомите на Наташа биле многу слични на настинка со грозница и губење на апетитот.

  „Времето за шеги за Ковид-19 помина. Време е да се сфатат работите сериозно и да се чувате себе си и своите сакани“ порача Џош.

  Latest Posts

  ФОТО: Сопругот ја пофалил за изгледот и фустанот – потоа забележал згрозувачки детаљ, а за се е виновен нивниот син

  Иако жените не се облекуваат убаво за другите, секогаш се среќни кога добиваат комплименти за изгледот, особено ако е од партнерот. И се е...

  Нова визија на познатиот Никола: “Предвидува дека ќе ни се случи нешто кое никој го нема видено”

  Сега е регресотерапевт, хипнотерапевт и психички астролог, тој тврди дека во своите визии видел големи турбуленции во кралското семејство. Николас Аујула (35) од Лондон, уште...

  Чудо: Калуѓерка не знаела дека е бремена, родила здраво дете!

  Во италијанскиот град Риети се случила една несекојдневна работа – во една од болниците, калуѓерка родила дете. Калуѓерката, чие име не е познато, во вторникот...

  ФОТО: Воспитувачката на стомакот на детето напишала порака за неговата мајка- жената запрепастена

  Една мајка од САД се сретнала со необична комуникација со воспитачките од градинката на својот син. Имено таа на фејсбук објавила ффотографија од својот син,...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.