6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Македонските одбојкари ги добија противниците за ЕП во 2019 година

  Mакедонската одбојкарска репрезентација ќе се бори со Украина, Унгарија и Швајцарија за место на Европското првенство во 2019 година, кое ќе се одржи во Франција, Словенија, Белгија и Холандија.

  Покрај четирите организатори, уште осум репрезентации се квалификувани директно како резултат на пласман од претходното ЕП во Полска: Русија, Германија, Србија, Италија, Бугарија, Чешка Република, Полска и Турција.

  Директно на првенството се квалификуваат најдобрите во седумте квалификациски групи, како и петте најдобро второпласирани. Квалификациите почнуваат на 15 август, а завршуваат на 9 јануари.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.