6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Каталонија: 90 отсто од излезените гласале за независност, условите недмократски

  Каталонската влада соопшти дека 90,9 отсто од граѓаните кои излегле на референдумот за независност ја заокрижиле опцијата „да“. Регионалните власти соопштија дека на 7,87 отсто од граѓаните ја заокружиле опцијата „не“.

  Каталонија има 5.340.000 жители со право на глас, а на референдумот за независност излегле да гласаат 42,3 отсто, а за опцијата „да“, гласале 2.022 144 граѓани.

  Каталонските власти наведоа дека ова се резултатите од собраните гласови кои не успеала да ги заплени шпанската полиција. Портпаролот ва владата Џорди Туруљ рекол дека акцијата на шпанската полиција спречила околу 770.000 жители на Кталонија да го искористат своето право на глас.

  Претходно, премиерот Карлес Пучдемон прогласи победа на опцијата за независност. Тој истакна дека е создаден пат за едонстрано прогласување на независноста.

  Во текот на денов во Каталонија се случија големи нереди и судири помеѓу приврзаниците на независноста и полицијата која е под контрола на Владата во Мадрид, во кои се повредени повеќе од 800 лица.

  Работничкиот синдикат од Каталонија повикаа на регионален штрајк, кој е закажан за вторник. Како што се наведува во повикот до населението на оваа шпанска покраина, повод за штрајкот се „големите кршења на човековите права и слободи“.

  Шпанската полиција затвори 46 избирачки места, по шест во Тарагона и Џирона и седум во Лиједа. Исто така интервенираше и Цивилната гарда на 14 места во Барселона, 12 во Тарагона, осум во Џирона и 12 во Лиједа.

  Шпанската полиција соопшти дека гласањето целосно било оневозможено во 79 од вкупно 2.315 избирачки места.

  Премиерот на Шпанија Маријано Рахој во своето обраќање до јавноста истакнал дека „не е одржан никаков референдум“ и потсети дека Уставниот суд на Шпанија референдумот го прогласил за неуставен. н.ц.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.