6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Капитол мол го прослави 4. роденден

  За време на детската програма беа вклучени многу активности за деца проследени со прекрасна музика. Помалите посетители имаа можност да се активираат во правење креативни роденденски честитки и во боење и цртање на роденденската торта на Капитол мол каде што беа придружени од уметниците Тоциновски, вклучени беа и многу семејни игри каде што семејствата имаа можност повторно да се обединат на едно место и да имаат незаборавни моменти.

  Детската радост беше исполнета со годишното финале на ЛЕГО турнирот каде што доаѓа до израз и натпреварувачкиот дух, со присуство на аниматори, семејни игри, креирање роденденски честитки, но и роденденско караоке во игротеката Кидс парк со „Поточиња“. Овие активности резултираа со огромна среќа и насмевки кај најмалите. Радоста и возбудата беа зголемени со салса танчарите од „Академија рекреатива“, забавување со пантомимичари и куклено шоу. Идејата за одржување на овие точки беше да се запознаат децата со нешто поинакво за разлика од забавата која ја нудат сите електронски уреди. Целта на роденденската програма беше да се создаде среќа и насмевки кај најмалите во текот на целата роденденска прослава на Капитол мол.

  Забавната програма беше наменета за сите возрасти. Главна тема на оваа програма беше музиката и танцувањето како симбол за веселба, така што центарот беше исполнет со забавната музика на диџеј Матс, настап на најпознатото танчарско студио во Скопје и пошироко – Беатрикс кру, чувствување на роденденската магија преку магионичарско шоу и со фантастичната музика на Кантри диџеј. Веселбата продолжи за време на викендот со музиката на диџеј Бранчез, настапот на Брас брадерс, како и приредување на детска ревија со Тила.

  Забавната програма беше наменета за сите возрасти. Главна тема на оваа програма беше музиката и танцувањето како симбол за веселба, така што центарот беше исполнет со забавната музика на диџеј Матс, настап на најпознатото танчарско студио во Скопје и пошироко – Беатрикс кру, чувствување на роденденската магија преку магионичарско шоу и со фантастичната музика на Кантри диџеј. Веселбата продолжи за време на викендот со музиката на диџеј Бранчез, настапот на Брас брадерс, како и приредување на детска ревија со Тила.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.