6 C
Skopje
среда, август 17, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Каква е Вашата свекрва, според нејзиниот хороскопски знак?

  Дознајте што да очекувате од мајката на вашиот сопруг. Односите меѓу снаа и свекрва од секогаш биле деликатни. 

  Сигурни сме дека сликата на злобна свекрва ја имаат повекето идни невести кои се во очекување да кажат “Да” на своите омилени мажи. За ужасните проблеми кои ги имаат двете жени во куќата, секогаш се зборувало и ке се зборува.

  И така, еве какви се свекрвите според нивните хороскопски знаци …

  Овен

  Свекрвите родени под знакот на Овен, сигурно не се во најлошите, кои може да ги сретнете. Се разбира, и тие си имаат свои недостатоци, но генерално нема да се почувствуваат негативни ставови мегу вас, дури и да постои такво нешто.

  Бик

  Доста е да останете дома и да се грижите добро за нејзиниот син и нема да имате никакви проблеми. И кога велиме “да се грижите”, свекрвата подразбира да готвите подобро. Покрај тоа, оваа жена може да биде стабилна финансиска потпора за младото семејство.

  Близнаци

  Ако ви се случи да живеете под еден покрив со свекрвата, подгответе си апчиња за главоболка. Овие дами не се злонамерни, но често се покажуваат доста неподготвени. Сепак, знаеме колку убаво се зборува за Близнаците, а кога на тоа ке го додадеме и епитетот свекрва, ситуацијата станува експлозивна.

  Рак

  Ако мајката на љубениот ви е Рак и сакате да имате топли односи, тогаш подгответе се психички дека треба да и се “додворувате”. Сигурно нема да имате никакви проблеми, ако редовно и се  јавувате по телефон, и ги честитате празниците или да и купувате мали подароци.

  Лав

  Да си дојдеме на зборот! Ако имате свекрва Лав, можеме само да ви посакаме успех. Овие дами сакаат да командуваат, а уште повеќе ќе им се допаднете ако секогаш се согласувате со нив. Кон своеволна лавица треба да се пристапи со должно почитување и внимание, никогаш не го заборавајте тоа.

  Девица

  Сигурни сме дека повеќето свекрви што се Девици се исклучително добри. Изгледаат добродушно и мило и секогаш се спремни да помогнат! Но таа сака да ви ја дава смислата на животот, да  се жали за сите ништа и ако некогаш  успеете да ги задоволите  нејзините високи барања, тогаш нема да имате потреба да се вознемирувате.

  Вага

  Ова е еден од најдобрите знаци за свекрва, на кој може да наидете. Таа никогаш нема да се меша во вашите односи, дури спротивното – ќе ја почитува дистанцата, за да не ви пречи излишно. Немојте да се изненадите ако често ви ѕвони да пиете кафе или да се прошетате по продавниците, таа едноставно сака да сте пријателки.

  Шкорпија

  Овие дами се дефинитивно се “меч со две острици”, па бидете внимателни. Чувајте се од максимално милото и љубезното, кога сте во нејзино друштво, бидејќи еднаш ако ја налутите, нема враќање назад.

  Стрелец

  Ако свекрва ви е претставничка на овој знак, тогаш нема за што да се грижите. Таа секогаш е “над работите” и никогаш не се меша во туѓи односи. Ако сте од чувствителна природа, бидете подготвени, бидејќи на овие дами дефинитивно им недостасува тактичност.

  Јарец

  Јарците гледаат филозофски на живот, а и никогаш не ги прифаќаат децата како нивна лична сопственост. Од оваа гледна точка, свекрва од овој хороскопски знак не би си дозволила да дојде непоканета на гости. Не очекувајте од оваа жена да ви помага во грижата за децата, таа едноставно ќе сака да им се радува од време на време.

  Водолија

  Овие свекрви се модерни, насмеани и ведри. Сепак, бидете будни, зашто ќе очекуваат од вас постојано да правите нешто и да живеете на нејзино ниво. Инаку, немојте да се изненадите ако ви го даде прекарот мрзлива – тоа за нив е вообичаено.

  Риби

  Со таква свекрва, брачниот живот ќе биде песна! Таа ќе ви помага со се што може и ќе ве прима како сопствена ќерка. Може да се потпрете на неа за сè, дури и ако едноставно имате потреба да поплачете на нечие рамо.

  Latest Posts

  Вера Кочовска: Болни сме поради нашите гревови кои за жал удараат и по нашите децата. И децата на нивните деца ..

  На 27 јули се навршуваат 76 години од раѓањето на феноменот Вера Кочовска, познатата бајачка и исцелителка, кај нашиот сосед. Приказната за нејзиниот живот...

  Илјадници пензионери му благодарат на проф. Филатов: Пијте ја чудесната смеса 1 месец за засекогаш да ги фрлите очилата

  Очите се еден од најважните и најнежните органи во човечкото тело. Тие се најразвиени кај нас. Секојдневно е потребно внимание и соодветна грижа за нив,...

  Гостите мислат дека во мојот стан има скапи мириси, но сè во мојата куќа мириса на овие мали трикови

  Сакам кога куќата има ненаметлива деликатна арома. Но, во исто време, не можам да поднесам мириси од продавница и други освежувачи за воздух. Нивните...

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  АКТУЕЛНО

  420 евра месечно ќе добива секој полнолетен Бугарин, без разлика дали работи или не

  420 евра месечно за секој возрасен Бугарин и 420 лева за дете - ова го предвидува концептот на безусловен основен приход. Еден од седумте...

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.