6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Земјотрес во Хрватска

  Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала, во петокот околу пладне, бил почувствуван во Славонија, Хрватска.

  zemjotres

  Епицентарот на земјотресот, кој покрај Славонија бил почувствува и во соседна Србија, бил во близина на Велика Копаница на длабочина од 10 километри.

  Според хрватските медиуми нема извештаи за причинета материјална штета.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.